Jarocin Festiwal 2017: Niemen wiecznie żywy

0

Tegoroczny Jarocin Festiwal ma być otwarty i różnorodny. - Jarocin Festiwal niekoniecznie musi być wyłącznie festiwalem muzycznym i niekoniecznie wyłącznie festiwalem muzyki rockowej – uważa Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina. Zwieńczeniem festiwalu będzie projekt MOTYW: NIEMEN, w całości poświęcony twórczości wielkiego artysty. 

Organizatorzy informują, że przez cały czas spływają propozycje występu różnych artystów, związanych nie tylko z muzyką, którzy chcą się zaprezentować w Jarocinie. Jarocin Festiwal niekoniecznie musi być wyłącznie festiwalem muzycznym i niekoniecznie wyłącznie festiwalem muzyki rockowej – uważa Robert Kaźmierczak. Festiwal ma być otwarty na różne nurty muzyczne i różnorodny ze względu na towarzyszące mu działania kulturalne. Zdaniem władz Jarocina festiwal powinien służyć poznawaniu miasta, a w sytuacji kiedy odbywał się, tak naprawdę na obrzeżach miasta, to w centrum ledwo można było zauważyć, że takie wydarzenie dzieje się w tych dniach w Jarocinie.  – Oczywiście każda zmiana formuły festiwalu niesie za sobą pewne ryzyko, ale jak Państwo wiecie Jarocin należy do odważnych ludzi, nie boimy się odważnych wyzwań – uważa burmistrz Adam Pawlicki.

Po raz kolejny zostaną zachowane niższe ceny biletów dla mieszkańców gminy Jarocin, natomiast ceny biletów dla gości festiwalowych będą znacząco niższe niż w roku ubiegłym.Jak podkreśla Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie – sprzedaż karnetów i biletów na tegoroczny festiwal rozpocznie się 1 marca. Trzydniowy karnet będzie kosztował 150 złotych.  – Wzorem ubiegłego roku dla mieszkańców gminy Jarocin karnet będzie tańszy. Ustaliliśmy, że będzie to koszt na poziomie 70 złotych – mówi Sebastian Pluta.

źródło: jarocin.pl/ fot.wikipedia

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick