Jan Ptaszyn Wróblewski w Klubie Stara Przepompownia

0
Gigant polskiego jazzu. Postać, której przedstawiać nie trzeba Jan Ptaszyn Wróblewski zagrał w niedzielę w ostrowskim klubie Stara Przepompownia.

Kwartet Ptaszyna Wróblewskiego zaprezentował ostrowskiej publiczności przekrojowy materiał od utworów skomponowanych przez lidera składu, aż po kompozycje Andrzeja Kurylewicza czy standardy jazzowe. Charakterystycznym elementem każdego koncertu giganta polskiego jazzu są zapowiedzi utworów.

– Ptaszyn to fantastyczny gawędziarz. To jak on potrafi niektóre rzeczy spuentować, to można pozazdrościć – mówi Telewizji Proart Jerzy Wojciechowski, prowadzący niedzielny koncert.

Ptaszyn to chodząca encyklopedia. Jego wiedza ogranicza się nie tylko do dat, ale swobodnie włada nazwiskami, nazwami, faktami, tytułami czy składami zespołów. Wielokrotnie prostował informacje zawarte w publikacjach prasowych, wydawnictwach płytowych oraz książkach. Sam jest autorem audycji „Trzy kwadranse jazzu” w radiowej „Trójce”.

Wróblewski kończąc występ w ostrowskiej Starej Przepompowni twierdził, że każdy dobry koncert jazzowy musi zakończyć się bluesem. Tak też w tym przypadku się stało.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick