James Palmer w Ostrowie. „Będzie jednym z liderów” [WIDEO]

0
James Palmer Junior został nowym koszykarzem Arged BMSlam Stali. Mierzący 196 cm wzrostu skrzydłowy ma za sobą dwa bardzo udane sezony w G League, a Polska będzie jego pierwszym przystankiem w karierze za oceanem. Palmer to gracz uniwersalny z potencjałem, żeby stać się liderem zespołu oraz gwiazdą całej Energa Basket Ligi. - To gracz, który może zagrać na kilku pozycjach. Może być rzucającym obrońcą, skrzydłowym, trener Milicić mówi, że może nawet grać z piłką na jedynce - rekomenduje nowego zawodnika prezes klubu - Bartosz Karasiński.

Amerykanin spędził po dwa lata na uniwersytetach w Miami i Nebrasce. Na Florydzie prezentował się co najwyżej przeciętnie, ale prawdziwy przełom zaliczył grając dla drugiej uczelni. W trakcie dwóch ostatnich lat na uczelni notował średnio 18,5 punktu, 4,3 zbiórki, 3 asysty i 1,2 przechwytu. Palmer liczył na wybór w drafcie, jednak ostatecznie żaden klub NBA nie zdecydował się na jego usługi.

Dwa pierwsze zawodowe sezony spędził na zapleczu najlepszej ligi świata, w G League – w barwach Agua Caliente Clippers. Rozegrał 46 meczów, w większości był graczem pierwszej piątki. Notował średnio 18,1 punktu, 4,2 zbiórki, 2,7 asysty i 1 przechwyt na mecz.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick