DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jakub Zimny Akademickim Wicemistrzem Świata!

Wychowanek Klubu Piłki Ręcznej – Jakub Zimny, wraz z reprezentacją Polski wywalczył w hiszpańskim mieście Antequera srebrne medale Akademickich Mistrzostw Świata. Biało-czerwoni w wielkim finale musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy pokonali zespół prowadzony przez Bartosza Jureckiego 33:30. 

Jakub Zimny / fot. Adrian Drążkowski

Finałowy mecz był rewanżem za rywalizację w grupie, w której także górą byli szczypiorniści z Hiszpanii. Polacy grali z gospodarzem w spotkaniu inauguracyjnym. Później pokonali w grupie Brazylię oraz Indie, meldując się w półfinale. W nim biało-czerwoni pokonali reprezentację Czech 30:29. Bardzo dobre zawody rozegrał wówczas Jakub Zimny. W niedzielę o godz. 13:00 Polacy zagrali w wielkim finale, w którym znów górą okazali się gospodarze. Bramkarz Arged Rebud KPR Ostrovia wraca zatem do domu ze srebrnym medalem, co jest dużym sukcesem 21-latka oraz całej reprezentacji Polski. Warto zaznaczyć, że z brązowymi medalami z tej samej imprezy wracają piłkarki ręczne.

Jakub Zimny w nowym sezonie ORLEN Superligi będzie jednym z dwóch bramkarzy Arged Rebud KPR Ostrovia, która przygotowania do nowego sezonu rozpocznie już 15 lipca. Zimny będzie bronił bramki Ostrovii na zmianę z Mikołajem Krekorą.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz