Jakie stawki w żużlowej II lidze? 650 złotych za punkt

0
Maksymalnie 650 złotych za punkt może otrzymać w II lidze żużlowiec. Przed sezonem, przy podpisywaniu kontraktów, kluby mogą przekazać zawodnikowi do 20 tysięcy złotych na przygotowanie do sezonu. Tymczasem zakup nowego motocykla wiąże się z wydatkiem około 50, 60 tysięcy złotych.

W ekstralidze maksymalna stawka na punkt, zgodnie z regulaminem, to 4000 tysiące złotych. Jednocześnie przed sezonem, przy podpisywaniu kontraktu, na przygotowanie do sezonu zawodnik może otrzymać maksymalnie do 150 tysięcy złotych. W I lidze maksymalna stawka za punkt wynosi 1100 złotych, natomiast na przygotowanie kluby mogą przekazać zawodnikowi do 60 tysięcy złotych. O drugoligowych stawkach już pisaliśmy.

Jednocześnie we wszystkich ligach, zawodnicy startujący jako rezerwa taktyczna, lub zwykła, otrzymują 50% stawki za punkt w danej lidze. W sytuacji, kiedy zespół przegrywa 1:5, zawodnik kończący wyścig na trzeciej pozycji otrzymuje 25% stawki za punkt w danej lidze.

Teraz pytanie, jakie koszty ponoszą zawodnicy. Nowy motocykl po tuningu to wydatek na poziomie 50, 60 tysięcy złotych. Sam silnik kosztuje około 20, 25 tysięcy złotych. Mały serwis sprzętu, po około 20 wyścigach, to wydatek na poziomie 1500 złotych, natomiast duży remont sprzętu kosztuje już na poziomie 6,7 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick