Jak wygląda ubezpieczenie samochodu od skutków gradu?

0
Załamania pogody mogą okazać się niezwykle groźne dla pojazdów. Zwłaszcza jeśli chodzi o grad, który jest przyczyną wgnieceń karoserii, których usunięcie to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Warto inwestować w ubezpieczenie samochodu od skutków gradu. Oto garść informacji na ten temat.

Najczęstsze skutki gradobicia pojazdu

Wiosennym oraz letnim burzom często towarzyszą opady gradu, które mogą nie tylko uszkodzić karoserię samochodu, ale także stłuc szyby. Na szkody z opadami gradu, deszczu czy intensywnym wiatrem są narażeni kierowcy, którzy parkują pojazd pod chmurką. Warto pamiętać, że bryłki lodu spadające z dużą siłą, mogą osiągać wielkość kurzych jaj. Nic więc dziwnego, że niektóre samochody wyglądają w opłakanym stanie po takich anomaliach pogodowych. Popękany lakier, uszkodzone światła, stłuczone lusterka – to tylko niektóre ze szkód na skutek działania niszczycielskiej siły gradu.

Nawet jeśli szkody po gradobiciu dotyczą wyłącznie wyglądu zewnętrznego auta, warto je natychmiast naprawić. Uszkodzona powłoka lakieru jest bardziej narażona na rozwój korozji. Aby nie wydawać pieniędzy z własnej kieszeni, warto ubezpieczyć swój samochód przed skutkami gradobicia. AC pojazdu to doskonały wybór dla przezornych.

Ubezpieczenie samochodu od gradu – co to takiego?

Pomimo nowoczesnej technologii i wykorzystywania dokładnego sprzętu pomiarowego, nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć momentu nadejścia nawałnicy. Jednak nie jesteśmy bezradni – jednym ze środków zaradczych jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa samochodu.

Uszkodzony przez żywioł pojazd możesz naprawić z polisy autocasco. Osoby, które planują lub już zakupiły ubezpieczenie autocasco, mają ochronę w razie gradu. Ubezpieczyciele oferują także ochronę przed huraganem, uderzeniem pioruna, powodzi, osunięciem się lub zapadaniem ziemi, a także przed lawiną.

Wybierając AC samochodu jesteśmy chronieni nie tylko od żywiołów, ale również od innych zdarzeń powstałych z winy osób trzecich lub ze swojej. Mowa tutaj o kradzieży, aktach wandalizmu czy szkodach parkingowych.

Część towarzystw ubezpieczeniowych obejmuje samochód podstawową ochroną autocasco zarówno w Polsce jak i w innych krajach europejskich. Co do kosztów samego ubezpieczenia OC i AC jest ono uzależnione od wartości pojazdu, zakresu ochrony, a także wieku kierowcy.

Pakiet OC i AC w LINK4

Decydując się na zakup ubezpieczenia OC i AC w LINK4, otrzymujesz ochronę pojazdu od następstw wielu zdarzeń. Dodatkowo w ramach Programu Pomocy otrzymasz świadczenie na miejscu zdarzenia (holowanie i samochód zastępczy).

Odszkodowanie zostanie Ci wypłacone niezależnie od tego, czy do uszkodzenia auta doszło z winy innych kierowców, działania sił natury, lub Twojego niecelowego działania.

Kalkulator, który znajdziesz na stronie link4.pl, pozwoli Ci dokładnie określić wysokość składki, jaką musisz zapłacić za kompleksowe ubezpieczenie pojazdu. Zakupu polisy dokonasz bez wychodzenia z domu. Możesz również skontaktować się telefonicznie z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z towarzystwem ubezpieczeniowym LINK4. Osoby te pomogą Ci wybrać wariant dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick