Jak stworzyć program pielęgnacji skóry?

0
Znasz to uczucie, kiedy w końcu znajdujesz idealny sposób na to jak dbać o cerę? Twoja skóra promienieje, odzyskujesz pewność siebie i czujesz się dobrze. Ale jak do tego dojść? Może to być trudne, ale ten artykuł pomoże Ci w stworzeniu rutyny pielęgnacyjnej dostosowanej właśnie do Ciebie i Twojego typu skóry!

Podstawy: Preparat oczyszczający, tonik i krem nawilżający

Twoja skóra jest największym organem Twojego ciała, dlatego tak ważne jest, aby o nią dbać! Podstawowa pielęgnacja skóry powinna składać się z preparatu oczyszczającego, toniku i kremu nawilżającego.

Środek oczyszczający: wybierz środek oczyszczający, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry. Jeśli masz skórę suchą, poszukaj kremowego lub olejowego produktu oczyszczającego, jeśli tłustą, poszukaj produktu oczyszczającego w formie żelu lub pianki. Gdy Twoja cera jest wrażliwa, znajdź produkt hipoalergiczny lub łagodny. Wybrany przez siebie produkt oczyszczający stosuj dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Tonik: tonik pomaga usunąć resztki zanieczyszczeń ze skóry, a także przywraca naturalną równowagę, czyli  pH skóry. Wybierz tonik odpowiedni dla Twojego rodzaju cery. Osoby o skórze suchej lub wrażliwej powinny szukać toniku nawilżającego lub łagodzącego, natomiast osoby o skórze tłustej- toniku matującego lub ściągającego. Tonik należy stosować po oczyszczeniu skóry, za pomocą płatka kosmetycznego.

Nawilżacz: krem nawilżający pomaga utrzymać skórę nawilżoną i miękką. Wybierz krem odpowiedni dla Twojego typu skóry. Osoby o skórze suchej lub wrażliwej powinny szukać gęstego, kremowego bogatego w składniki odżywcze produktu, natomiast osoby o skórze tłustej powinny szukać lekkiego, beztłuszczowego. Nakładaj krem nawilżający po oczyszczeniu i przemyciu skóry tonikiem.

Dodatki do Twojej rutyny: krem z filtrem, złuszczanie i inne

Zakładając, że znasz już podstawowe etapy pielęgnacji skóry, nadszedł czas, aby dodać kilka dodatkowych czynności, które mogą jeszcze bardziej poprawić stan Twojej cery. Należą do nich: stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, regularne złuszczanie naskórka oraz stosowanie produktów dostosowanych do rodzaju skóry na przykład maseczki.

Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna przez cały rok, ale szczególnie latem, kiedy promienie UV są najsilniejsze. Szukaj kremu z filtrem SPF 30 lub wyższym i nakładaj go obficie na wszystkie odsłonięte partie skóry przed wyjściem na zewnątrz. Nakładaj go ponownie co dwie godziny lub częściej, jeśli się pocisz lub pływasz.

Złuszczanie pomaga pozbyć się martwych komórek skóry i odsłonić jaśniejszą, gładszą skórę. Dwa razy w tygodniu możesz stosować złuszczanie fizyczne gruboziarniste lub enzymatyczne. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, ponieważ może to podrażnić skórę i zaburzyć jej równowagę.

Na koniec pamiętaj, aby dostosować produkty do konkretnego typu cery – czy masz skórę suchą, tłustą, wrażliwą czy mieszaną- istnieją produkty przeznaczone do każdych z nich osobno.

Odkryj jak zadbać o cerę, jak nakładać tonik i znajdź najlepsze produkty do pielęgnacji skóry. Żyj lepiej. Wyglądaj młodziej. Poczuj się świetnie! Uzyskaj prawdziwe rezultaty – szybko! Zarejestruj się, aby otrzymywać oferty specjalne na wszystkie najlepsze dostępne obecnie produkty do pielęgnacji skóry. Zarejestruj się teraz i otrzymaj zniżkę na pierwszy zakup. Dodatkowo, będziesz otrzymywać ekskluzywne oferty, aktualizacje produktów, porady i wskazówki oraz inne wspaniałe treści, które pomogą Ci wyglądać młodziej i czuć się najlepiej – każdego dnia!

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick