Jak media społecznościowe mogą wspomóc SEO?

0
Reklamując się w sieci internetowej, chcesz zaistnieć w świadomości niemal każdego użytkownika. Nie jest to oczywiście możliwe, a nawet zbędne, ponieważ największą rolę odgrywają przyszli nabywcy Twoich produktów bądź usług. W jaki sposób wypromować się zatem w sieci? Czy aktywność w mediach społecznościowych pozwoli zbudować solidną markę? Tego dowiesz się za sprawą lektury naszego wpisu. Z Grupą iCEA przyczynimy się do pogłębienia Twojej wiedzy z obszaru SEO.

Linkowanie w mediach społecznościowych

W SEO nic nie jest oczywiste ze względu na zmieniające się preferencje algorytmów Google. Pojawiają się spekulacje, że linkowanie w social mediach nie przynosi oczekiwanych rezultatów, tj. zwiększonego ruchu w docelowej witrynie internetowej. Jednak nie wszystko jest czarno-białe, a przy pozycjonowaniu można doszukiwać się łączenia wielu metod celem zbudowania rozpoznawalnej marki. Dlatego, aby prawidłowo wykorzystać potencjał serwisów społecznościowych, nie wystarczy posiadać konta, a korelować aktywność w kanałach z witryną internetową. 

Zachować umiar, czyli? 

W przypadku działań składających się na pozycjonowanie prowadzenie kanałów społecznościowych będzie wymagało od Ciebie przemyślanych decyzji. Przede wszystkim wyszukiwarki nie lubią spamu i mało wartościowych treści, dlatego zamieszczając odnośniki do strony WWW, trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. Wbrew powszechnemu przekonaniu linki oznaczone jako “nofollow” wcale nie są bezwartościowe. Właściwie to głównie na takie odnośniki możesz liczyć przy prowadzeniu serwisów społecznościowych. Nie ma wątpliwości, że social media to wartościowe narzędzie uzupełniające aktywności składające się na pozycjonowanie stron internetowych.  

Collabo: SEO + social media 

Agencja SEO Grupa iCEA oraz inne firmy marketingowe specjalizujące się w pozycjonowaniu stron proponują wiele sposobów na uzyskanie wartościowej grupy klientów. Dobrym pomysłem okazuje się umieszczenie w witrynie przycisku, za pośrednictwem którego możliwe jest udostępnienie tekstu w różnych kanałach społecznościowych. To sprawia, że użytkownik może podzielić się ciekawym contentem z innymi, tym samym rozpowszechniać informację, bezpośrednio docierając do potencjalnych klientów usług bądź produktów. 

Posiadając dobrze skonstruowaną treść na stronie, możesz wykorzystać jej potencjał w tworzeniu mniejszych postów w mediach społecznościowych. Najważniejsze jest to, aby kluczowe informacje zostały zawarte w nagłówkach i zajawkach. W końcu współczesny internauta jest wymagający oraz bardzo wygodny. Twoim zadaniem jest zachęcenie użytkownika do podjęcia kolejnych aktywności zakupowych. W tym przypadku słowa mają dużą moc, aby więc zaistnieć w świadomości konsumenckiej, nie można zapominać o dobrej jakości treści. Jeżeli zarządzasz profilami w kanałach społecznościowych, to po wpisaniu nazwy Twojej firmy często pojawiają się one jako pierwsze w wynikach wyszukiwania. To korzystnie wpływa na budowanie rozpoznawalności w Internecie. Jesteś gotowy na pozycjonowanie z mediami społecznościowymi? Do dzieła!

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick