Jajo rządzi! Targi Smaku w Ostrowie Wielkopolskim [VIDEO+FOTORELACJA]

5
Co było pierwsze - jajko czy kura? Na to pytanie nie znaleźliśmy dzisiaj odpowiedzi na Targach Smaku w Ostrowie Wielkopolskim, ale z pewnością poznaliśmy nietypowe smaki, zapachy, kulinarne połączenia i inspiracje. Tematem przewodnim tegorocznych targów organizowanych przez powiat ostrowski i Zespół Szkół Usługowych był duet żółtka i białka w dosłownie wszystkich postaciach.

Ponad trzydziestu wystawców szeroko rozumianej branży gastronomicznej spotkało się dziś w hali sportowej ZSU w Ostrowie na Targach Smaku. Zmierzyli się z tematem jaja i to na różnych płaszczyznach. Jedni zadbali o przygotowanie niekonwencjonalnych dań z jajkiem w roli głównej, inni o odpowiednie naczynia do ich zaserwowania, jeszcze kolejni o słodkości – również z jajecznymi akcentami. – Stawiamy na lokalne produkty. Każdego roku tematem przewodnim Targów są te, które utożsamiamy z Wielkopolską. Pomysłów nie brakuje na kolejne edycje, ale dzisiaj jajko króluje. Mamy w powiecie ostrowskim zarówno producentów jak i firmy gastronomiczne, które wzorowo dbają o to, by na naszych stołach ten produkt był w najlepszej jakości – podsumował organizator targów, starosta ostrowski Paweł Rajski. A wystawcy zgodnie stwierdzili, że tegoroczny temat targów – jajko to wyjątkowo przyjemny produkt i bardzo dobry wybór organizatorów.

Targi Smaku to przede wszystkim impreza branżowa skupiająca niemal większość największych firm gastronomicznych w powiecie, głównie restauracji. Restauratorzy mają okazję spotkać się i dyskutować o nowościach czy nawet problemach, ale i konkurują o tytuł najlepszej potrawy targów czy najlepszego stoiska. Ocenie dzisiejszych potraw przewodziła Joanna Ochniak – ekspert w dziedzinie marketingu w gastronomii, Przewodnicząca Komitetu Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni (Women in WACS), organizator szkoleń dla pracowników branży gastronomicznej w krajach Unii Europejskiej, inicjatorka Fundacji Gastronomii na Obcasach.

Potrawami, które dominowały na większości stoiskach były pasty jajeczne w wielu smakach – pikantne, słone, a nawet słodkie. Nie brakowało wszelkiego rodzaju sałatek jajecznych, ale i omletów, które bez jajka są nie do wykonania. Oryginalne połączenia jajek na przykład z ciepłym burakiem  chrzanem przypadały do gustu wielu odwiedzającym. Były i polskie, tradycyjne smaki: żurek z jajkiem, jajka z majonezem… No i oczywiście słodkości. Każde “szanujące się” ciasto ma w sobie dobre gatunkowo jaja.

Relacja z Targów Smaku w poniedziałkowych “Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30. Galeria przygotowana przez Tomasza Wojciechowskiego.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • 4
      1

      pan rajski jest jak zwykle członkiem Zarzadu POwiatowego PO i niech nie udaje jak kreci . Likwidowal janickiego aby nie byl starosta a teraz najchetniej tam jezdzi np ostanio huta zobacz na www odolanów. Pznajcie prawdę.

  1. I komu to jest potrzebne ? Robić tylko po to , aby niektórzy mogli pojeść to szkoda czasu i pieniędzy .Lepiej to jedzenie przekazać biednym, głodnym dzieciom.Ci którzy tam byli biednymi i głodnymi chyba nie są ? Widzę kto tam był.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick