IV Turniej Klas Policyjnych

0
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie był organizatorem IV Turnieju Klas Policyjnych im. asp. Jana Kubiaka. Wydarzenie miało nie tylko charakter sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim było wyrazem pamięci o funkcjonariuszach policji, więźniach Ostaszkowa zamordowanych przez Rosjan w 1940r.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty apel, w trakcie którego pamięć o pomordowanych uczcili zaproszeni goście, policjanci oraz uczestnicy turnieju – uczniowie klas policyjnych ze szkół z terenu całej Wielkopolski. Pod Dębem Pamięci posadzonym w hołdzie asp. Janowi Kubiakowi okolicznościowe wiązanki złożyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Jarocinie insp. Krzysztofem Rzepczykiem oraz Starosta Jarociński Teodor Grobelny wraz z dyrektorem ZSP 2 w Jarocinie Witoldem Bierłą.

Turniej, który w tym roku po raz pierwszy odbył się w formuje dwudniowej, rozpoczął się w sali sportowej jarocińskiej „dwójki”, gdzie trzyosobowe zespoły z 22 szkół rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach: rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód. Czwarta konkurencja – strzelanie, odbyła się na strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Po zakończeniu tych konkurencji uczestnicy udali się do Witaszyc, gdzie czekało na nich ognisko i wojskowa grochówka, a o godzinie 21.00 rozpoczęła się ostatnia konkurencja – marsz na azymut w lesie.

   Końcowa rywalizacja turnieju przedstawia się następująco:

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie
  2. Edukacja Lubasz
  3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej. W kategorii kobiet: Weronika Piechowiak (ZSH w Poznaniu), Izabela Nowak (Edukacja Lubasz), Kamila Szymańska (ZSCKU w Koninie) oraz w kategorii mężczyzn: Marcin Graś (ZS w Opalenicy), Bartosz Dolata (ZST w Śremie), Maciej Szczepański (Edukacja Lubasz).

Puchary zwycięzcom turnieju  wręczyli insp. Krzysztof Rzepczyk – Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie, Mirosław Drzazga – Wicestarosta Jarociński oraz Witold Bierła – dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie.

Sponsorzy:

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Bank Spółdzielczy w Jarocinie

Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick