Czy istnieje „reumatyzm”? Lekarze podjęli temat na konferencji w Antoninie

0
Czy w ogóle istnieje choroba zwana "reumatyzmem", jak rozpoznawać schorzenia stawów i je leczyć, gdzie szukać nowych metod diagnostyki i leczenia - to tylko część pytań zadanych sobie wzajemnie przez lekarzy biorących udział w corocznej konferencji specjalistów organizowanej w Antoninie. Medycy każdego roku omawiają inne zagadnienia i wymieniają doświadczeniami.

Spotkania specjalistów w Antoninie to nie tylko integracyjne wydarzenie dla środowiska lekarzy, ale przede wszystkim omówienie zagadnień z danej dziedziny medycyny. W tym roku na tapetę wzięto schorzenia reumatyczne stawów. – Temat spotkania to często odpowiedź na to, z jakimi problemami spotykamy się u pacjentów. Schorzenia stawów występować zaczynają u coraz większego ich grona, więc musimy o tym rozmawiać i się szkolić – mówił lek. med. Mirosław Falis, ortopeda.

W konferencji biorą udział nie tylko lekarze z regionu czy nawet Wielkopolski, ale przede wszystkim cenna jest obecność specjalistów z ośrodków leczniczych spoza województwa. Na wczorajszym spotkaniu swoje prelekcje miały m.in. Katarzyna Gruszecka – reumatolog, ordynator oddziału Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu czy Bogna Dobrzyniecka – pediatra, reumatolog, lekarz oddziału pediatryczno-reumatologicznego Szpitala im. Falkiewicza we Wrocławiu.

Temat schorzeń reumatologicznych będzie poruszony w kolejnym odcinku programu „Grunt to zdrowie” produkcji telewizji Proart. Premiera 24 czerwca. A krótka relacja z konferencji medycznej w Antoninie w poniedziałkowych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick