Nowa droga, oświetlenie i przebudowa siedziby OSP. Inwestycje trwają

10
Rozbudowa remizy w Czekanowie, budowa nowej drogi i oświetlenia w Lewkowie oraz nowe miejsce pracy dla urzędników. To najważniejsze inwestycje, jakie zrealizowały bądź realizują władze gminy Ostrów Wielkopolski. Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace i co dokładnie zostanie zrobione.

Tuż obok siedziby Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski przy ulicy Gimnazjalnej wyremontowano dawny budynek gospodarczy, który od teraz będzie przeznaczony na cele administracyjne.

W nowo wyremontowanych pomieszczeniach znajdować się będzie referat spraw obywatelskich oraz referat promocji. – Koszt inwestycji to ok. 600 tys. zł. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Stawialiśmy tutaj na rozwiązania ekologiczne: na dachu zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, a cały obiekt ogrzewany jest pompą ciepła – informuje Dariusz Pryczak, sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski.

Powierzchnia zabudowy nowego obiektu wynosi 70 m2, a jego wysokość to 4,19 m. Trwa też rozbudowa siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Czekanowie. – Powstaje drugi garaż dla auta, które nasza jednostka otrzymała dwa lata temu. Oprócz tego przebudowana będzie kuchnia i pomieszczenia socjalne. Powstanie też toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. W tym budynku oprócz remizy strażackiej jest też świetlica wiejska – mówi Marek Jagodziński, sołtys Czekanowa.

Rozbudowa budynku w Czekanowie to koszt niespełna milion złotych. – Ta świetlica jest w dyspozycji ochotniczej straży pożarnej i my pieniądze przekazujemy na ich konto. Oczywiście w przeprowadzeniu przetargów i wyłonieniu wykonawcy pomagali urzędnicy – tłumaczy wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk.

Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Prace budowlane trwają też w pobliskim Lewkowie. Przy tamtejszej szkole podstawowej powstaje nowa droga, będzie też parking oraz chodnik z kostki brukowej. – Całość kosztować będzie ponad 1,3 mln zł z czego ponad 1,1 mln zł to dofinansowanie z polskiego ładu – mówi zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski, Antoni Hadryś.

W tej samej miejscowości, a dokładnie wzdłuż ulic Chopina i Południowej montowane jest oświetlenie. Koszt instalacji lamp ledowych to ponad 100 tys zł. Inwestycję realizuje spółka Oświetlenia Uliczne i Drogowe w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  • Jeden wielki bajzel na kółkach w tej gminie. Sekretarz aby ujeżdża i się promuje a w gminie wszyscy mają na wszystko wyrąbane. Porażka jakaś…

  • Odpowiedź do BiałejDamy: niech się pani lepiej zastanowi co pani pisze! Nasza władza gminna dba o swoich mieszkańców. Ile dróg gminnych, ścieżek rowerowych i pieszych, szkół sal wiejskich i wiele innych zostało wyremontowanych? Niech się pani zastanowi i obejrzy ile za kadencji obecnego wójta zostało zrobione.

  • Cieszy świadomość współobywateli, ale zawsze wygrywają poPeeSeLowcy, ludzie powiązani z władzą lat 80.

  • 70 tysięcy zł! Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, jeśli pani nie wie! Polecam zobaczyć jeszcze raz wypowiedz p. wójta. Ciekawe ile osób pojedzie autobusem o 23? Proszę się zastanowić co będzie w sytuacji, gdy ktoś z pani lub pani rodziny będzie potrzebować pomocy OSP czy innych służb, które może uratować życie. Ważniejszy autobus czy życie? Poza tym jeśli w Biniewie p. Wójt dołożyłby jeden kurs to w innych (w niektórych przypadkach ważniejszych) miejscowościach również by musiał, aby nie skrzywdzić mieszkańców! Niech się pani cieszy z pracy jaką wykonują włodarze naszej gminy, a nie tylko pani narzeka. Inni nie narzekają i jakoś żyją!

 1. A śmieci to nam tak podnieśli że szok podobno w innych gminach są dużo tańsze! Jak to możliwe?
  Ale o tym to rudy nic nie powie bo po co?!

  • Niestety nie umie pan zgadywać. Musi się pan jeszcze trochę nauczyć. Ja jestem prostym mieszkańcem tej gminy (nie mieszkam ani w Gorzycach i Wysocku), i tak jak przedstawiłem nie uważam, że p. wójt źle rządzi gminą.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick