Inwestycje na drogach w powiecie jarocińskim

0
Trwają prace na drogach, podległych pod powiat jarociński. Budowana jest właśnie dwukierunkowa droga dla rowerów na trasie Jarocin – Wilkowyja – Żerków, w trakcie są prace na ulicy Dworcowej w Mieszkowie. Niebawem natomiast ruszy przebudowa nawierzchni na ulicy łączącej Hilarów z Wolą Książęcą.

W tym roku powiat jarociński ma w planach zrealizować kilka dużych inwestycji drogowych. Jedna z nich już ruszyła. To ostatni, trzeci etap przebudowy drogi powiatowej Jarocin – Wilkowyja – Żerków. Tam właśnie powstaje dwukierunkowa droga dla rowerów.

Niebawem mają też ruszyć prace na drodze łączącej Hilarów z Wolą Książęcą. Jej nawierzchnia jest w bardzo złym stanie. Docelowo ma być wymieniona na nową, a także zostać poszerzona.

W miejscu zwartej zabudowy dobudujemy też chodnik z kostki brukowej o szerokości 2 metrów, przebudowane zostaną istniejące zjazdy, dodamy oznakowanie – wyjaśnia Wiesław Ratajczak ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Długość realizowanego odcinka to blisko 3 kilometry. Koniec prac przewidziany jest na przyszły rok. – Mieszkańcy wielokrotnie przychodzili do nas i zgłaszali konieczność remontu nawierzchni na tej drodze, więc bardzo nas cieszy, że otrzymaliśmy dofinansowanie i możemy zrealziować tę inwestycję – mówi starosta jarociński Lidia Czechak.

To nie koniec dużych powiatowych inwestycji. W Cerekwicy trwa przebudowa mostu. Inwestycja ta pochłonie ponad 1,2 mln zł, zadanie jest finansowane z budżetów gminy Jaraczewo i powiatu jarocińskiego, a także z rządowym dofinansowaniem.

Trwają też obecnie prace przy przebudowie ulicy Dworcowej w Mieszkowie nieopodal Jarocina. Koszt zadania to blisko 1,8 mln zł, a na zadanie także pozyskano dofinansowanie.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick