Inwestycja w… kotłowni. Przedszkole w Kowalewie do rozbudowy

0

Stara kotłownia Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie zamieni się na nowoczesne przedszkolne wnętrza. Właśnie ruszyły prace adaptacyjne. Od września maluchy wprowadzą się do nowych dwóch oddziałów. Stara kotłownia węglowa od lat już nie służy placówce, a miejsca dla najmłodszych podopiecznych brakuje.

Decyzją władz miasta i mminy Pleszew zaadaptowane pomieszczenia kotłowni staną się salami przedszkolnymi połączonymi bezpośrednio z budynkiem szkoły. Prace już się rozpoczęły i najpierw polegać będą na rozbiórce istniejących w kotłowni ścian, elementów stalowych i instalacji. Rozebrane zostaną także kominy – murowany i stalowy.

Drugim etapem będą roboty montażowe. Powstaną zatem ściany wewnętrzne i działowe, sufity podwieszane, posadzki, nowe tynki na ścianach oraz glazura w pomieszczeniach sanitarnych. Zamontowane będą nowe instalacje elektryczne i sanitarne. Ostatecznie ściany w pomieszczeniach zostaną pomalowane, będą też nowe drzwi i stolarka okienna. Na zewnątrz z kolei wykonany zostanie podjazd dla niepełnosprawnych, schody zewnętrzne i chodnik z kostki betonowej wokół budynku.

Koszt całkowity przebudowy to 370 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu miasta i gminy Pleszew. Inwestycja ma zakończyć się 31 lipca br.

źródło: UMiG Pleszew/pleszew.pl

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick