Instruktor jeździectwa skazany na cztery lata więzienia

6
W Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim zapadł wyrok w sprawie przestępstw seksualnych, do których miało dojść w ośrodku jeździeckim we Wtórku. Mężczyznę uznano za winnego i orzeczono łączną karę czterech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo trzem pokrzywdzonym nieletnim dziewczynom ma przekazać zadośćuczynienie w kwotach 5, 10 i 20 tysięcy złotych.

Sąd uznał winnego, że w bliżej nieustalonych dniach, od lipca 2015 roku do 7 sierpnia 2016 r. w miejscowości Wtórek (woj. wielkopolskie) w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w krótkich odstępach czasu, nadużywając wykonywanego zawodu. Doprowadził dziewczynę, która wówczas nie miała ukończonych 15 lat do poddania się czynności seksualnej.

Sąd skazał oskarżonego na karę dwóch lat pozbawienia wolności i zasądził 5 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Za czyn podobny do powyższego, który miał miejsce od wiosny 2012 r. do 7 lutego 2013 r. w miejscowości Wtórek, sąd skazał oskarżonego na karę dwóch lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo Sąd zasądził na rzecz pokrzywdzonej kwotę 10 tys. zł.

Sąd orzekł łączną karę czterech lat pozbawienia wolności. Zaliczono mu dotychczasowy pobyt w areszcie od dnia 17 października 2016 r.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick