IMGW znów ostrzega. Kolejny dzień z opadami i burzami

0
Od godziny 16 dnia 12 lipca, do godziny szóstej rano dnia następnego przewidziane są intensywne opady deszczu w Wielkopolsce. Tak brzmi najnowszy komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jeśli prognozy się sprawdzą, będzie to już trzeci dzień z rzędu z intensywnymi opadami deszczu w naszym regionie. Przewiduje się także burze.

Prognoza IMGW mówi o zachmurzeniu umiarkowanym i dużym. Po południu przemieści się z zachodu na wschód regionu. Występować będą także przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23°C na północy do 26°C na południu regionu. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Po południu i w czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże. Poczatkowo przelotne opady deszczu i burze, później jednostajne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr poczatkowo słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, po północy nasilający się do silnego. W czasie burz i w drugiej połowie nocy porywy wiatru do 70 km/h.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick