Ile domów do rozbiórki? Makabryczne doniesienia z powiatu pleszewskiego

1
Fot. Jacek Piotrowski - Wicher PPL - fotografia
Co najmniej 5 budynków w Dobrzycy i Sośnicy, które zostały uszkodzone czwartkowej nocy podczas trąby powietrznej, może zostać przeznaczonych do rozbiórki. Takie są wstępne i jeszcze nieoficjalne informacje ze Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Na miejscu cały czas pracują też inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy sprawdzają stan techniczny zniszczonych domów i budynków gospodarczych. To oni będą podejmowali ostateczne decyzje odnośnie tego, czy dany obiekt nadaje się do użytku, czy też do rozbiórki.

Pleszewskie starostwo zakupiło też kilka tysięcy plandek, które są rozdawane poszkodowanym mieszkańcom gminy i strażakom do zabezpieczenia budynków.

Sytuacja jest naprawdę dramatyczna, a prognozy pogody nie napawają optymizmem. – Wszyscy obawiamy się, że kolejna noc może być równie trudna. Wspólnie z gminą zorganizowaliśmy poszkodowanym miejsca na tymczasowy pobyt, wszyscy mają zapewnione noclegi, wyżywienie, odzież czy środki higieny osobistej – powiedział portalowi wlkp24.info Maciej Wasielewski, starosta pleszewski.

W Dobrzycy i Sośnicy – dwóch miejscowościach w powiecie pleszewskim, które najbardziej ucierpiały podczas trąby powietrznej – cały czas trwa usuwanie szkód. Pomagają nie tylko służby, ale na ratunek solidarnie ruszyli też mieszkańcy okolicznych wiosek.

KATAKLIZM W DOBRZYCY:

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick