II Regionalna Wystawa Fotografów – Ostrzeszów 2017

0
fot. Sławomir Brdęk, Stowarzyszenie ROD Wieża 1916
28 autorów, portrety, krajobrazy, fotoreportaże - wczoraj w Ostrzeszowie wystartowała II Regionalna Wystawa Fotografów. Wernisaż odbył się w Muzeum Regionalnym i połączony był z podsumowaniem konkursu multimedialnego dla młodzieży "Moje miejsce - mój czas".

II Regionalna Wystawa Fotografów to prace następujących twórców:

Konrad Baranowski, Marcin Błoch, Michał Błoch, Sławomir Brdęk, Bartłomiej Busz, Jolanta Chowańska, Kamil Cichoń, Tomasz Czwordon, Rafał Dąbik, Amelia Dolata, Ewa Dytfeld, Marek Dytfeld, Marta Gałek, Krzysztof Gruszka, Mariusz Hertmann, Radosław Karwacki, Mateusz Kiszka, Grzegorz Kosmala, Zuzanna Nadzieja, Władysław Nielipiński, Artur Nowicki, Marcin Pawlik, Paweł Pułkownik, Paweł Śpiewak, Małgorzata Szymańska, Ryszard Szymański, Krzysztof Szymoniak i Piotr Zdeb.

Podczas wystawy swoje fotografie zaprezentowali także laureaci konkursu “Moje miejsce – mój czas”.

Cel konkursu

• zainteresowanie młodzieży naszym regionem — miejscem nauki, pracy i wypoczynku,

• inspiracja do twórczego sposobu realizacji własnych pomysłów z wykorzystaniem współczesnych środków rejestracji obrazu (fotografia, video-clip),

• rozwijanie kreatywności, uzdolnień oraz wrażliwości artystycznej.

Organizatorzy

Stowarzyszenie Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916 Miasto i Gmina Ostrzeszów
Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie

przy współpracy merytorycznej i artystycznej

Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
oraz
Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików we Wrocławiu

Jury

Piotr Chojnacki, Stanisław Kulawiak, Andrzej Rutyna oraz Mirosława Rzepecka.

WYNIKI

I. Szkoły podstawowe

1. Piotrek Kosmala — Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Ostrzeszowie, kl. VI B

2. Michalina Skorupska — Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, kl. V B

3. Julia Zaremba — Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, kl. VII D

Wyróżnienia

Wiktoria Kuc — Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, kl. VI A

Julia Rybka — Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, kl. VI B

Nikola Nowak — Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, kl. VI A

II. Szkoły średnie

1. Amelia Dolata — LO ZS nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie, kl. III B
2. Julia Kubiś — Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach, kl. III

3. Maciej Standziak — Liceum Ogólnokształcące nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie, kl. I

Wyróżnienia

MichałPietrzak —Gimnazjumim.JanaPawłaIIwGalewicach,kl.III Weronika Pawlak — Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach, kl. III Olimpia Rosińska — Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach, kl. III

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick