Handlował zegarkami w internecie. Wpadł, bo były podrobione

2
Funkcjonariusze z wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu doprowadzili do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o handel zegarkami z podrobionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 70 sztuk zegarków z logo znanych światowych marek. 56-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili, że 56-letni mieszkaniec Kalisza od pewnego czasu handluje w internecie zegarkami znanych marek. Okazało się, że cena oferowanych przez niego zegarków była niższa od ceny „sklepowej”, oryginalnego produktu. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Poznańscy policjanci powiadomili kolegów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wspólne działania przeprowadzone 8 listopada br. doprowadziły do zatrzymania 56-latka. Mężczyzna został zatrzymany podczas spotkania z potencjalnym klientem.

Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel pokrzywdzonych producentów, który potwierdził, że oferowane przez kaliszanina do sprzedaży wyroby, bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli łącznie 69 zegarków oraz 28 pustych opakowań po zegarkach. Wszystkie przedmioty były opatrzone logo znanych, światowych marek. Na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawiciel firmy reprezentującej pokrzywdzone marki określił szacunkową wartość strat na kwotę blisko 150 tysięcy złotych.

56-latek usłyszał już zarzuty. Zgodnie z Ustawą prawo własności przemysłowej, za wprowadzanie do obrotu podrobionych przedmiotów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi i uczynienie sobie z tego stałego źródła utrzymania grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Brawo!!! Mnie np nie stac na kupno zegarka za 2000zĺ/3000zl tak ze jezeli ktos kupuje pdrubke to tak czy tak orginalu nie kupi bo go poprostu nie stac,To tak samo jak jedni ludzie kupuja na targowiskach ubrania,A drudzy np luksusowych sklepach. ZYCZE WZROSTU SPRZEDAZY SKLEPOM ORGINALNYCH ZEGARKOW. Dajcie Znac o ile wam sprzedarz wzrosla.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick