Rozbudowy hali nie będzie! BM Slam zrywa umowę

17
Spółka BM Slam Stal zerwała umowę przedwstępną z Centrum Rozwoju Komunalnego na sprzedaż obiektów przy ul. Kusocińskiego 1. Powodem "brak dobrej woli jednej ze stron" - czytamy w oświadczeniu spółki BM Slam Stal. W tym przypadku prezes KS Stal - Krystiany Drozd, która nie stworzyła warunków do negocjacji.

OŚWIADCZENIE

Informujemy, że mimo wielu prób porozumienia z Klubem Sportowym „Stal” sprawa uregulowania użytkowania hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 1 nie została pozytywnie rozstrzygnięta ze względu na brak dobrej woli jednej ze stron. W związku z tym zmuszeni zostaliśmy do rozwiązania umowy przedwstępnej zawartej z Centrum Rozwoju Komunalnego SA na sprzedaż obiektu przy ul. Kusocińskiego 1.

Mimo szeregu spotkań i rozmów przeprowadzonych przez prezesa BM SLAM Pawła Matuszewskiego z prezes KS Stal Krystianą Drozd nie udało się wypracować kompromisu w sprawie wcześniejszego zakończenia użytkowania hali przez KS STAL. Nie udało się to także w drodze mediacji przy udziale CRK SA, mimo gotowości do dużych ustępstw na rzecz KS STAL z naszej strony.

Naszym zdaniem KS STAL nigdy nie stworzyła warunków do rozpoczęcia negocjacji, bo nie doszło nawet do merytorycznych rozmów w tym zakresie. Rozpoczęcie takich rozmów warunkowała spełnieniem swoich żądań w zakresie niezwiązanym ze skróceniem okresu użytkowania hali. Podczas licznych spotkań prezes Krystiana Drozd stawiała nam nieuzasadnione ekonomiczne żądania zapłaty na rzecz jej klubu kwoty blisko 1 mln zł. W sytuacji braku chęci wypracowania kompromisu Zarząd BM SLAM nie widzi dalszej możliwości prowadzenia rozmów z KS STAL, o czym poinformował zainteresowaną stronę.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. W szkole przy Królowej Jadwigi jest niezła sala gimnastyczna. Mozna jeszcze w streetballa na Piaskach. Ostrów potęga basketu bez sali i bez zaplecza w postaci juniorów. Droga do nokąd

  • Juniorzy są w STALI i mają sukcesy Wczoraj wrócili z rozgrywek strefowych z Pomorza skąd przywieźli dwie wygrane i jedna porazka Mają duże szanse na cwircfinal

  • Florian widze że tylko dojrzały basket do ciebie przemawia ale skąd on sie bierze to nawet nie wiesz … brawo kibicu ! Bm zaraz znikna tak jak ty ze świata kibicowskiego …

 2. Przy odrobinie rozsądku mógł już być przynajmniej projekt nowej hali. Miało być na łapu capu, byle szybko, byle już i … nie ma nic.

 3. Pana Matuszewskiego zgubiła chciwość. Ciekawe jak dlugo prezesunio bedzie kazalkazał grać swoim zawodnikom na sali gimnastycznej Wstyd i żenada.Panowie prezesi czyzbyscie chcieli wykończyć koszykówkę w Ostrowie bo niestety tak to wyglada Może trzeba przyznać się do błędów a nie szukać winnych gdzie indziej .

 4. Ojej znowu ta zła Pani prezes.

  A wy Jaśnie Pańska Najszanowniejsza Rado Miejska też teraz na golasa paradujecie. Bo Rada jest naga.

  Ciekawe czy zawodników traktuje tak samo jak Radę i mieszkańców? Jakiś kwas w zespole jest patrząc tylko na mecze i nie rozmawiając wogóle z nikim w osw na ten temat.

 5. Po…. co zgoda na gre jak w tym sezonie spadek bedzie graja jak ostatnie c,,,,,,,,, Projekt rozbudowy zrobiony teraz mozna sobie nim d,,,, wytrzec

 6. Buhahaha wszystkich wyciulali: radnych, CRK, kibiców. Ciekawe czy w zgodzie i porozumieniu z Panią Prezydent, czy ją też? Czekamy na oświadczenie. Przecież każdy, kto interesuje się tematem wie, że powyższe oświadczenie to stek kłamstw.

 7. Wy wszyscy powyżej. Uchachany , kibic ,prawdziwy kibic …..itd My wiemy że to tylko jedna osoba lub osoby powiązane ze słynną Ostrowska rodzinka. Lepiej zajmijcie się paleniem świeczek pod sądem bo nadchodzi czas na was. A co do Hali to chciwość i obłuda Pani Prezes jest jedyną przyczyną fiaska rozmów. Wszyscy o tym wiedzą tylko nie POpaprance którzy zaklinaja rzeczywistość i ratuja tonący okręt bo jakby nie było to Pani Krystiana jest członkiem i twarza PO w Ostrówie. Hmmm ja bym nawet się pokusil do stwierdzenia że to taka nasza Ostrowska HGW. Same malwersacje i przekręty.
  Koniec najwyższy czas spłacic samemu dlugi jakie się narobiło lub ogłosić bankructwo, bo coś czuję że tak się to skończy. Słyszałem już nawet że otworzyła nowe Stowarzyszenie Ks stal Basket. Co za nieudolność 70 letni klub doprowadzony do ruiny przez chciwość
  Pozdrawiam

  • Nowe stowarzyszenie ? Jeśli to prawda to pani prezes szykuje wyjście awaryjne w przypadku likwidacji Stali. Te stowarzyszenia i odpowiedzialność zarządów za majątek w tym i długi są śmieszne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick