Hala ma powstać „bez zbędnej zwłoki”

0
Radni Platformy Obywatelskiej wprowadzili do porządku obrad dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego uchwałę „w sprawie ustanowienia kierunków działania Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego dotyczących powstania na terenie Ostrowa Wielkopolskiego hali sportowo widowiskowej”. Co ma wnieść ten dokument?

Projekt prezentował Jakub Paduch. Radny podkreślał, że za tym, żeby w mieście powstała hala widowiskowo-sportowa są wszyscy rajcy i przedstawiciele władz miasta. Różnice dotyczą tego, jak ma być to hala i w jaki sposób realizowana ma być ta inwestycja.

– Nie jesteśmy jeszcze pewni, jak zakończą się przewidziane na dzisiaj głosowania dotyczące umożliwienia wykupu i modernizacji hali przy ulicy Kusocińskiego. Dlatego chcemy zabezpieczyć dwie kwestie: po pierwsze zobowiązujemy władze miasta do bezzwłocznego działania i znalezienia alternatywy, jeżeli projekt K-1 dzisiaj nie przejdzie. Po drugie zapewniamy co miesięczne sprawozdanie, czyli informację o tym, jak wyglądają postępy w tej kwestii – wyjaśnia radny Paduch.

– Jak rozumiem, poprzedni prezydenci byli przeciwko hali, radni poprzednich kadencji byli przeciwko hali, a teraz radny i przyszły prezydent Paduch jest za halą. Zresztą podobny przekaz forsowała również pani prezydent – komentował radny Wojciech Matuszczak. – Nie jest możliwe, żeby spółka prawa handlowego, jaką jest CRK, które ma realizować tę inwestycję, każdego miesiąca zdawała sprawozdanie z wykonania. Odbieram tę uchwałę jako formę „politycznego lansu”. Już sobie wyobrażam, co się będzie działo na pana facebookowym profilu.

– Również uważam, że podejmowanie podobnej uchwały nie ma sensu, i nie rozumiem, co miałaby ona wnieść. Kierunek jest już obrany i jest to modernizacja K-1. Nie mamy już czasu na to, żeby roztrząsać podobne kwestie – dodał Jarosław Lisiecki, przewodniczący rady.

Ostatecznie projekt został uchwalony. Za głosowało 12 radnych, przeciw 10, 1 wstrzymał się od głosu.

Głosowanie, które umożliwi lub zablokuje wykup i modernizację hali przy ul. Kusocińskiego odbędzie się jeszcze dzisiaj. Na sali sesyjnej zbierają się już kibice.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick