Gwiazdy piłki ręcznej w Kaliszu. „Wystarczy tylko chcieć”

7
Bardzo dobre recenzje zbierają organizatorzy turnieju piłki ręcznej Szczypiorno Cup. Mol-Pick Szeged, PGE Vive Kielce czy Orlen Wisła Płock - to drużyny, które można od czwartku oglądać w kaliskiej Arenie. Zespoły naszpikowane gwiazdami światowego szczypiorniaka coraz chętniej przyjeżdżają grać do Kalisza. Wychowanek KPR Ostrovia - Krzysztof Lijewski żałuje tylko, że kibice w Ostrowie Wielkopolskim nie mają okazji oglądać piłki ręcznej na najwyższym poziomie.

Kiedy graliśmy w czwartek z Mol-Pick Szeged i widziałem na rozgrzewce po drugiej stronie boiska takie gwiazdy jak Canellas, Jonas Kallman czy Mirko Alilović, to momentami przestawałem się rozgrzewać i tylko patrzyłem z podziwemmówi Kamil Adamski, rozgrywając Energi MKS Kalisz.

Na trybunach Areny Kalisz można zobaczyć wielu kibiców szczypiorniaka z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy z nutką zazdrości patrzą na tego typu imprezy. Na parkiecie mogą jedynie oglądać wychowanków KPR Ostrovia, którzy teraz grają w innych klubach, m.in. Krzysztof Lijewski, Krzysztof Łyżwa, Bartłomiej Tomczak czy Marek Szpera.

Taki kamyczek do ogródka ludzi zajmujących się szczypiorniakiem w Ostrowie. Jeśli takie miasto jak Kalisz może zorganizować turniej na najwyższym poziomie, to pewnie każde inne także może to zrobić. Wystarczy tylko chcieć. W naszym mieście są przecież ku temu możliwości – zauważa młodszy z braci Lijewskich, dwukrotny olimpijczyk, zwycięzca Ligi Mistrzów.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. A co ty wielki Krzysiu zrobiłeś dla ostrovii poza mądrowaniem się ,bo tylko Jacha kasę walił co roku ,która i tak przewalano ,a ty co dales ?

    • A zachowanie tego pseudo-gwiazdora podczas szczypiorna,gdzie zabraniał robić zdjęć z dzieciakami ,to już nawet nie lekka przesada ,tylko sodowa ,zejdź chłopcze na ziemię ,bo poziom już nie ten ,a zachowanie poniżej jakiegokolwiek poziomu

  2. Jak będą w końcu Ostrowskie władzę przeznaczać na ręczną milion złotych na sezon na nie ochłap w postaci 120 tysięcy to ten klub, też zacznie się normalnie rozwijać! Pieprzenie o takich turniejach! Polityka PIS dała w Kaliszu ekstraklasę i sponsora w postaci Energa, i miasto miało pomysł na 4 lata do przodu którego się trzymało, a w ostrowie nic nie zaplanujesz jeśli w poprzednim sezonie dostałeś 250 tyś a sezon później już 120 tyś. Dla takiego klubu połowa z Miasta to jak strzał w tył głowy!!!O czym my tutaj rozmawiamy?!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick