"Gwiazda" zabłysnęła na Dance Cup 2017 w Krakowie

0

Finał prestiżowego Dance Cup 2017 w krakowskim Teatrze Ludowym był okazją do pokazania się ostrowskich tancerek z Grupy Baletowej "Gwiazda" w popisowych układach nie tylko baletowych, ale też w stepie irlandzkim i amerykańskim oraz jazzie i tańcu współczesnym. Pokazy te zakończyły się sukcesem, a dziewczyny do domów wróciły bardzo zadowolone.

Dokładnie 7 choreografii zatańczonych przez „Gwiazdę” uzyskało nominację do reprezentowania Polski w pucharze świata. I tak dziewczyny wytańczyły 1. miejsce w stepie amerykańskim i 2. miejsce w tańcu współczesnym (kategoria senior), juniorki zajęły 2. miejsce w stepie irlandzkim i 1. w amerykańskim, kategoria children pochwalić może się pierwszą lokatą w stepie irlandzkim, a indywidualnie wyróżniono Julię Trześniewską przyznając 1. miejsce w jazzie oraz Igę Koszkało w tańcu współczesnym wręczając srebrny medal.

Za przygotowanie choreografii oraz wizerunku tancerek odpowiedzialne były instruktorki: Patrycja Stendera, Weronika Pilarczyk, Agata Judkowiak.

Poniżej galeria zdjęć z konkursu autorstwa S. Perz i U. Szczepaniak.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick