Grunwaldzka 5, czyli niedoczekanie na mieszkanie

0

Mieszkańcy bloku przy Grunwaldzkiej 5 w Ostrzeszowie czują się wyjątkowo. Wyjątkowo pokrzywdzeni. Od lat starają się o wykup mieszkań, które zajmują. Wcześniej przeszkadzał w tym "bałagan" w dokumentacji. Gdy ostrzeszowski magistrat sprawę wyprostował, cena mieszkań wzrosła tak drastycznie, że teraz niewielu stać na wykup. 

Pierwsze starania o wykup swojego 72-metrowego mieszkania Bożena i Grzegorz Ostrowscy poczynili już w 2007 i 2008 roku. Wówczas powiedziano im, że nie mogą tego zrobić, bo na przeszkodzie stanęły "formalności". Do bloku przy Grunwaldzkiej 5 dobudowano pawilon handlowy i zmieniły się proporcje udziału w gruncie. Od tej pory zaczęły się poważne kłopoty z wykupieniem mieszkań. 

Dopiero niedawno urzędnikom z Ostrzeszowa udało się sprawy wyprostować i zgłosili się do mieszkańców z informacją, że mogą znów podjąć temat wykupu. Problem w tym, że cena za metr kwadratowy z 60% bonifikatą z ok. 1300 złotych w 2008 roku urosła do 3000 złotych w 2017 roku. Sytuacji nie poprawił nawet fakt ponownego przyznania przez radę faktu bonifikaty w wysokości 60%.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick