Grudniowy DKF „Na Wolności”, czyli wokół homo faber

0
Znamy już grudniowy rozkład jazdy Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Na Wolności". Ostrowskie kino Komeda zaprasza na trzy seanse, kolejne trzy odbędą się w Ostrowskim Centrum Kultury. Grudniowe propozycje kina ambitnego to także seans "Jasminum" oraz spotkanie z krytykiem filmowym Łukaszem Maciejewskim, a także aktorką Grażyną Błęcką-Kolską. Wszystkie filmy krążą wokół tematu homo faber, czyli człowieka pracy, rzemieślnika, wytwórcy, tzw. majstra.

KLUB FILMOWY ”NA WOLNOŚCI”

zaprasza na

FILMY GRUDNIA 2017

Homo Faber

 

04 grudnia – poniedziałek – FILMOWY KLUB SENIORA

Nie ma tego złego… (Marie-Francine)

komedia, Francja, Belgia, 95 min

Reżyseria:Valérie Lemercier

seans o godz. 17.00, miejsce projekcji: sala kina Komeda, cena biletu: 5 zł

 Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który śmiesznym zrządzeniem losu znajduje się dokładnie w takiej samej sytuacji jak ona. Pomiędzy nimi rozpocznie się romans i wróci druga młodość. W końcu jak mówi stare porzekadło: nie ma tego złego… co by na dobre nie wyszło.

 

04 grudnia – poniedziałek

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem (Borg McEnroe)

dramat, Dania, Finlandia, Szwecja, 100 min

Reżyseria:Janus Metz

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala kina Komeda, cena biletu: 10 zł

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola.

 

07 grudnia – czwartek

 Lobster (The Lobster)

thriller, Sci Fi, Francja, Grecja, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, 118 min

Reżyseria:Yorgos Lanthimos

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: kino Komeda, cena biletu: 10 zł

W świecie niedalekiej przyszłości nikomu nie wolno być samemu. Samotność rodzi niepotrzebny zgiełk. Zgodnie z zaleceniem władz miasta (The City), samotni trafiają do Hotelu – miejsca, w którym spotkają innych samotnych. To tu w ciągu 45 dni powinni znaleźć partnera. Jeśli nie uda im się odszukać miłości, pod postacią zwierząt trafią do Lasu. Tam sami będą musieli walczyć o przetrwanie.

 

11 grudnia – poniedziałek

Morderstwo w hotelu Hilton (The Nile Hilton Incident)

thriller, Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, 106 min

Reżyseria:Tarik Saleh

seans o godz. 19.30, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 10 zł

Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

 

18 grudnia – poniedziałek

Młynarski. Piosenka finałowa

dokumentalny, Polska, 90 min

Reżyseria: Alicja Albrecht

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 10 zł

„Młynarski. Piosenka finałowa” – film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora,  Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

 

19 grudnia – wtorek

Spotkanie z Łukaszem Maciejewskim i Grażyną Błęcką-Kolską

w programie:

promocja książki Pana Łukasza Maciejewskiego pt. Aktorki Odkrycia

oraz projekcja filmu w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. Jasminum

początek o godz. 18.00, miejsce spotkania i projekcji: sala Forum Synagoga, wstęp wolny

.

27 grudnia – środa

Powrót do Montauk (Return to Montauk)

dramat, Niemcy, 106 min

Reżyseria: Volker Schlöndorff

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 10 zł

Pisarz Max Zorn, mężczyzna po sześćdziesiątce, w trakcie trasy promującej jego książkę w Nowym Jorku spotyka kobietę, której nigdy nie zapomniał. Wspólnie spędzają weekend. Minęło 17 lat od ich ostatniego spotkania. Czy jest jeszcze przed nimi wspólna przyszłość.

 

 

 

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick