Groźny wypadek na DK15. Zderzenie dwóch aut

0

Wczoraj na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Koźminem Wielkopolskim a Wałkowem w miejscowości Dymacz doszło do groźnego wypadku drogowego. Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa samochody osobowe: Peugeot 307 i Peugeot 407. Jeden z pojazdów w wyniku wypadku dachował i wpadł do rowu. Osoby podróżujące opuściły pojazdy przed przybyciem ratowników. 

Do zdarzenia zadysponowano: lekki samochód ratownictwa technicznego SLRt z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski, średni samochód gaśniczy GBM z jednostki OSP Wałków, patrol policji oraz dwie karetki pogotowia.

Kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Peugeot 307 i Peugeot 407. Jeden z pojazdów znajduje się na jezdni, drugi natomiast znajduje się na dachu w przydrożnym rowie – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Osoby podróżujące opuściły pojazdy przed przybyciem ratowników. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu jezdni po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję.

Łącznie do szpitala zostały przetransportowane trzy osoby.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick