Grozili nożem. Ukradli telewizor

0
zdjęcie poglądowe
34-latek i 21-latka z powiatu kępińskiego odpowiedzą za rozbój i zakłócenie spokoju. Zatrzymani włamali się do domu swojego znajomego i grożąc mu nożem, zarządali gotówki. Pokrzywdzony nie mając jej przy sobie, został zmuszony oddać telewizor. Teraz, para najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zatrzymania 34-latka i 21-latki doszło dzięki współpracy funkcjonariuszy i mieszkańców Trzcinicy, w powiecie kępińskim. To właśnie oni o całym zdarzeniu poinformowali mundurowych. Czynności policjantów potwierdziły, że para złodziei włamała się do mieszkania mężczyzny. – Aby dostać się do środka mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych do mieszkania, a następnie otworzył zamknięte na klucz drzwi. Strasząc pokrzywdzonego nożem, para zażądała od niego pieniędzy. Z związku z tym, iż pokrzywdzony nie miał przy sobie gotówki, napastnicy zabrali z jego mieszkania telewizor o wartości 300 zł – informuje sierż. Justyna Niczke, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Okradziony mężczyzna nie zgłosił się na policję w obawie o swoje życie. Dopiero, gdy dowiedział się o zatrzymaniu złodziei, opowiedział o całym zdarzeniu. Mężczyzna i kobieta odpowiedzą za rozbój, a na proces oczekują w areszcie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick