W gronie najlepszych młodych filmoznawców

0
Wojciech Krolek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie dołączył do grona laureatów Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Po szkolnych eliminacjach do II etapu Olimpiady 13 stycznia 2017 w Poznaniu zakwalifikowało się dwoje naszych uczniów: Marta Piekarska z kl. IIIc oraz Wojciech Krolek z kl. IIId. Znaleźli się oni wśród 4 uczestników z Wielkopolski, którzy podjęli się rozwiązania testu złożonego z 40 pytań, interpretacji plakatu filmowego oraz analizy filmoznawczej jednej ze scen filmowych. Wojciech Krolek znalazł się w gronie 25 uczniów, którzy w całym kraju uzyskali najwyższe wyniki i tym samym zakwalifikował się do etapu Centralnego Olimpiady.

W Warszawskiej Szkole Filmowej podczas dwudniowych olimpijskich zmagań (31.03.-01.04.), pod opieką dydaktyczną mgr Anny Bielawnej-Piec, uczeń zmierzył się z wystąpieniem w debacie oksfordzkiej, wygłoszeniem prelekcji na temat Andrzeja Wajdy jako reżysera filmów historycznych oraz rozmową na jej temat z Komisją. W drugim dniu wyzwaniem było przeprowadzenie i opracowanie wywiadu z wylosowanymi gośćmi –„ludźmi kina” (aktorzy, krytycy filmowi). Wojtek przeprowadzał wywiad z Michałem Oleszczykiem- filmoznawcą, krytykiem filmowym, tłumaczem, wykładowcą akademickim i dyrektorem Festiwalu Filmowego w Gdyni. A ponadto kolejnym zadaniem było napisanie szkicu krytycznego na temat filmów dotyczących okresu dojrzewania.

W dniu 19 kwietnia 2017 zostały opublikowane wyniki i Wojtek został laureatem Olimpiady. Znalazł się na zaszczytnym 4 miejscu najlepszych młodych filmoznawców w Polsce. Tym samym otworzył sobie drogę studiów filmoznawczych na wybranej przez siebie Uczelni. W dniach 12-13 czerwca 2017 nastąpi w Warszawskiej Szkole Filmowej Gala wręczenia tytułu laureata oraz nagrody, którą jest akredytacja na wybrany Festiwal Filmowy. Gratulujemy i życzymy dalszych nie tylko filmowych sukcesów.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick