Grand Prix Komeda wędruje do „Jimka”

0
Radzimir "Jimek" Dębski
Radzimir Dębski otrzymuje statuetkę Grand Prix Komeda - Muzyka Polskiego Filmu oraz 30 tysięcy złotych. Jurorzy konkursu na najlepszą muzykę filmową w 2017 roku docenili jego ścieżkę dźwiękową do filmu "Atak Paniki" Pawła Maślony. "Jimek" był gościem wczorajszego spotkania z ostrowską publicznością.

Ostatni dzień festiwalu komedowskiego rozpoczął się panelem dyskusyjnym „Po co muzyka w kinie” na małej scenie OCK. O godzinie 19:00 publiczność przeniosła się na dużą scenę, by tam usłyszeć werdykt jury tegorocznego konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie. W składzie konkursu o Grand Prix Komeda 2018 znaleźli się:

Mikołaj Trzaska, Joanna Kos-Krauze, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Tomasz Lach (przewodniczący), Zygmunt Konieczny oraz Jowita Budnik.

Zgodnie z tradycją festiwalu laureat staje się automatycznie jurorem festiwalowym i tak ma być w 2019 roku. „Jimek” zdecydował się przekazać nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych na instrumenty dla dzieci w Kenii.

Nagrodę Grand Prix Komeda 2018 za całokształt twórczości oraz 10 tysięcy złotych otrzymał kompozytor oraz wieloletni juror konkursu Zygmunt Konieczny.

7. festiwal filmowy im. Krzysztofa Komedy zakończy światowa premiera programu „MAZOLEWSKI QUINTET GRA KOMEDĘ”.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick