Grand Prix Komeda 2019. Znamy nazwiska gości specjalnych!

2
„Grand Prix Komeda 2019” jak zwykle ze „śmietanką” polskiej kinematografii. Znamy pierwsze nazwiska gości specjalnych, którzy będą spotykać się z miłośnikami kina na specjalnych wieczorach filmowych. Jak zapowiada Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu filmowego, to dopiero początek długiej listy osobowości, które odwiedzą w czerwcu Ostrów Wielkopolski.

Jednym z pierwszych ogłoszonych gości festiwalu „Grand Prix Komeda 2019” jest Adam Woronowicz. Aktor filmowy i teatralny zasłynął z roli księdza Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas” (reż. Rafał Wieczyński”, choć w wielu filmach pojawia się regularnie od 1999 roku. Laureat nagrody dla najlepszego aktora na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni we wrześniu 2018 roku. Ma za sobą także role serialowe w takich produkcjach jak „Czas honoru”, „Pakt” czy „Diagnoza”.

W Ostrowie Wielkopolskim pojawi się także Agata Buzek, polska aktora, ale i modelka. Na swoim koncie ma nagrodę „Orła” za pierwszoplanową rolę w filmie „Rewers”. Została uznana za Najpiękniejszą Polskę roku 2010 w plebiscycie „Viva! Najpiękniejsi”, w tym samym roku zajęła także 61. miejsce w rankingu „Forbes” na liście stu najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu.

Na liście gości festiwalu jest też Sonia Bohosiewicz, aktorka, artystka kabaretowa i piosenkarka. Jej debiut miał miejsce w teledysku do piosenki Anity Lipnickiej „Historia Jednej Miłości” (1998). Jako aktorka teatralna debiutowała na drugim roku studiów w Teatrze Starym w Krakowie. Zasłynęła na skalę „masową” z ról: Hanki B. w „Rezerwacie”, Nataszy w „Wonie polsko-ruskiej” oraz ról w serialach takich jak „39 i pół” i „Usta i usta”.

Gabriela Muskała, polska aktorka teatralna i filmowa oraz dramatopisarka także będzie gościem festiwalu filmowego. Swoją karierę zaczynała na deskach teatrów w Łodzi i Warszawie. Jej także współautorką (obok swojej siostry) monodramu „Podróż do Buenos Aires, Work in Progress”, pokazywanego na festiwalach krajowych i zagranicznych. Zagrała w takich filmach jak: „Być jak Kazimierz Deyna”, „Chce się żyć”, „Moje córki krowy”, „Wołyń”, 7 Uczuć” czy „Fuga”.

Męskie grono gości zasili też postać Jacka Braciaka. Aktor znany jest z wielu ról w polskich filmach, ale i ról dubbingowych. W ostatnich latach na swoim koncie odnotował role w wielu nagradzanych i kasowych hitach polskiego kina, m.in. „Kler”, „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem” czy „Drogówka”.

Ostrów Wielkopolski odwiedzi także Ewa Wiśniewska. Tą aktorkę znają wszyscy, którzy pamiętają kultowy „Ogniem i Mieczem”. Za najlepszą rolę drugoplanową kobiecą otrzymała „Orła” w Gdyni. W polskim kinie debiutowała w 1957 roku w filmie „Kanał”. Po kultowym „Ogniem i Mieczem” odnotowała występ także w takich filmach jak: „Wiedźmin”, „Stara Baśń” czy „1920. Bitwa Warszawska”. Odznaczona kilkoma wyróżnieniami państwowymi za zasługi dla polskiej kultury, m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. To Macieja Stuhra i Agnieszki Holland największej polskiej patriotki obok Beaty Klimek wymienionej przez uczennicę kaliskiej szkoły w wypracowaniu za co dostała piątkę nie będzie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick