Sukces aktorów amatorów z Krotoszyna. Grand Prix dla Teatru Verum

0
Screen ze zwiastuna spektaklu "Rok 2040"/ źródło: Teatr Verum
Duży sukces Teatru Verum z Krotoszyna. Grupa działająca przy tamtejszym ośrodku kultury zdobyła nagrodę Grand Prix podczas 6. Młodzieżowego Festiwalu Teatralnego "STREFA GRY" w Kole. Grupa zaprezentowała swój najnowszy spektakl "ROK 2040".

Spektakl „Rok 2040” to najnowsze dzieło amatorskiego teatru Verum z Krotoszyna. Wyreżyserowała go instruktorka grupy Zuzanna Kozina, która wraz z Wojtkiem Pierunkiem jest też współautorką scenariusza. – Zastanawiałam się, czy ktoś nie odbierze tego spektaklu patrząc na niego z perspektywy pandemii COVID-19, bo właśnie wtedy odbywały się premiery spektaklu. Okazało się, że jego treść jest na tyle uniwersalna, że teraz kiedy go gramy, odbiorcy interpretują go pod kątem wojny w Ukrainie. Można go więc przetransmutować na aktualne wydarzenia – mówi Zuzanna Kozina, instruktorka teatralna prowadząca teatr Verum.

Grand Prix to najważniejsza nagroda, jaką można było zdobyć na przeglądzie teatralnym „Strefa Gry”. – Cieszę się, że nam się udało. Nagrody nie są najważniejsze, ale takie zakończenie pracy nad tym projektem jest niezwykłe – mówi Mateusz Ciesielski, członek teatru Verum. – Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i widzimy teraz, że nasza praca zaowocowała. Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni i docenieni – dodała Gabriela Pawlik, członkini teatru Verum.

Teatr Verum powstał w lutym 2016 roku i do tej pory jego członkowie przygotowali 5 spektakli i pracują już nad kolejnym. A przegląd, w którym grupa zdobyła to wyróżnienie, jest jednym z ostatnich, na którym prezentowali przedstawienie pt. „Rok 2040”.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick