Grali w Hiszpanii, Turcji i Niemczech. Podpisali kontrakty ze „Stalówką”! [WIDEO]

1
grafika: Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
Nemanja Djurisić z Czarnogóry i Aigars Skele z Łotwy to nowi zawodnicy Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski. Doświadczeni na europejskich parkietach koszykarze mają stanowić o sile zespołu prowadzonego przez Andrzeja Urbana. Trener podkreśla, że idealnie wpisują się w koncepcję gry, jaką ma się charakteryzować w najbliższym sezonie "Stalówka".

Zespół Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski wzmocniony kolejnymi graczami. Po tym, jak kilka dni temu do zespołu dołączył Adonis Thomas, klub ogłosił dwa kolejne transfery. W środę poinformowano, że w „Stalówce” zagra Nemanja Djurisić, a w czwartkowe popołudnie z zespołem związał się także Aigars Skele.

Nemanja Djurisić zawodnikiem Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski

Trener Andrzej Urban o Nemanji Djurisiciu: Bardzo dobrze wkomponowuje się w filozofię, w jaką chcieliśmy budować drużynę. Jest to gracz na pozycji numer 4, ale może też pomóc na pozycji numer 5, jak i 3. Bardzo walecznym dobry obrońca, który mocno atakuje tablicę po obu stronach parkietu. Do tego ma swoje atuty w ataku, jak atak do kosza, może też zagrać tyłem.

Reprezentant Czarnogóry ma 30 lat i mierzy 203 cm. W przeszłości występował już w Energa Basket Lidze. W latach 2015-17 był zawodnikiem Stelmetu BC Zielona Góra (obecnie Enea Zastal). W najlepszym sezonie (2016/17) rzucił 397 punktów zdobywając średnio 10,7 punktu na mecz. Do tego dołożył 4,8 zbiórki i 1,1 asysty. Wcześniej grał w

Zobacz Nemanję Djurisicia w akcji:

Aigars Skele zawodnikiem Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski

Kolejnym zagranicznym wzmocnieniem „Stalówki” jest Aigars Skele. To 29-letni rzucający obrońca mierzący 192 cm. Oprócz doświadczenia klubowego ma w CV wpisane także występy w reprezentacji Łotwy. Rywalizował na parkietach we Francji, Hiszpanii oraz Estonii. Ostatnio grał w niemieckim Wurzburgu, gdzie notował średnio 9 punktów i 3 asysty na mecz. W przeszłości rywalizował nie tylko w ligowych, ale również pucharowych rozgrywkach. Zna smak zwycięstw, bo trzykrotnie wygrał Mistrzostwo Łotwy. Jego brat Armands Skele grał w Anwilu Włocławek w latach 2001-2004.

grafika: Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick