Są wyniki głośności w okolicach obwodnicy Ostrowa [wideo]

10
Gorący temat powraca. Wszystko zaczęło się od apelu mieszkańców wsi Nowe Kamienice pod Ostrowem Wielkopolskim, dla których otwarcie obwodnicy okazało się bardzo uciążliwym elementem życia codziennego. Dzięki staraniom mieszkańców, na jednej z posesji pojawił się wóz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, badający głośność w okolicy.

– To co jest problemem, to dotrzymywanie standardów dla nowych przedsięwzięć. Pomiary, które wykonaliśmy wykazały niewielkie przekroczenie norm, bo o 0,8 decybela w porze nocnej i dotrzymywania standardów jakościowych w porze dziennej – mówi nam Jakub Kaczmarek, kierownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatury w Kaliszu.

Do sprawy hałasu w okolicach obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego będziemy z pewnością jeszcze wracać.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Państwo z Nowych Kamienic i mieszkający teraz przy obwodnicy się skarżą, ja to rozumiem. Bo ja miałem przez 40 lat ten ruch dosłownie pod oknem i to bez żadnych ekranów akustycznych. Na pocieszenie powiem że da się z tym żyć, zapewniam was o tym po 40 latach ciągłego hałasu, smrodu spalin i klaksonów.

    • I dalej będzie Pan żył w podobnym hałasie, podobnie jak inni mieszkańcy Ostrowa. Na razie ruch jest naprawdę dużo mniejszy w mieście, ale to tez zasługa wakacji, zobaczymy jak będzie w roku szkolnym. Co mają mówić ludzie latami mieszkający przy tranzycie i dworcu jednocześnie, my latami byliśmy zmuszeni do hałasu dzień i noc. Szkoda, że mieszkańcom tych wszystkich wiosek nie przeszkadza smród palonych śmieci i gum w starych piecach. Skoro już ochrona środowiska jest w okolicy to niech się weźmie za tych kopciuchów na wioskach i w mieście.

  2. Mozna pana zrozumiec,ze mial pan przez 40 lat halas,ale my zylismy w spokojnej okolicy tylko ONI nam wybudowali obwodnice my jej nie chcieli ,a teraz co nam przyszlo,zero spokoju,tylko jeden halas

  3. Chodzi też o zwykłą uczciwość wobec obywateli. Przed wybudowaniem obwodnicy podczas rozmów z mieszkańcami obiecano wyższe i dłuższe ekrany tłumiące hałas, a potem oszukano i ekrany są minimalne, a w niektórych miejscach nie ma ich wcale…to jest zwykłe oszustwo wobec obywateli.

  4. Dzisiaj wieczorem poprostu nie mozna wytrzymac taki halas,jezdza tir za tirem,a dzisiaj taki upal na dworze,okna otworzyc nie mozna,bo ten halas to czlowieka otumania.Ja jestem mieszkancem ulicy Olszynowej i musimy walczyc ,aby nam przedluzyli ekrany akustyczne,bo tylko tyle wymagamy.

  5. Polska specjalność to nieuczciwość. W mediach pokazuje się to „cacko budowlane” z lotu ptaka oraz polityków z wstęgami a tak naprawdę powstał bubel, który za chwilę będzie wymagał remontu podobnie jak Aleje Słowackiego. Na dodatek uprzykrzy ludziom życie .

  6. Uprzykrzy zycie juz mamy dosyc tego halasu,zylismy sobie szczesliwie,ulica Olszynowa nalezala do spokojnych okolic,a tu brzecza od rana do rana ,mamy juz dosc,musimy walczyc o dluzsze ekrany,tylko one nas zbawia i wybawia ze stresu

  7. Jesteśmy w trakcie przeprowadzania niezależnych badań dotyczących emisji hałasu od obwodnicy Ostrowa Wlkp., w rejonie ulicy Grabowskiej. Na tym odcinku nie zostały wykonane żadne zabezpieczenia w postaci ekranów akustycznych. Wkrótce poinformujemy o zmierzonych poziomach hałasu w porze dziennej i nocnej na naszym profilu na Facebook’u lub stronie internetowej.

  8. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami pomiarów poziomu hałasu przy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, opublikowanymi na naszym profilu na Facebooku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick