Gorąca budżetowa sesja. Poprawki radnych przegłosowane

13
Niewiele zostało z projektu budżetu na rok 2018, który przedstawiła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Radni opozycji przedstawili autopoprawki, które zostały przegłosowane większością dwunastu głosów podczas środowej XLIII Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

Według naszego projektu dużo zaoszczędzimy w miejskiej kasie. Rozumiem emocjonalne wystąpienia prezydent Beaty Klimek, taką strategię przyjęła już kilka miesięcy temu. Nam jednak zależy na mieszkańcach – mówiła w środę radna PO i przewodnicząca komisji budżetowej Milena Kowalska.

Dyskusja, która trwała blisko pięć godzin była jednak emocjonalna z każdej ze stron. – Szkoda, że w naszym mieście oszczędza się na kulturze. Jeśli chodzi o wkład z miejskiej kasy, przekładając to na ilość mieszkańców jesteśmy w ogonie polskich miast – tłumaczył Witold Banach, dyrektor Muzeum w Ostrowie Wielkopolskim, któremu zmniejszono dotację w nowym projekcie budżetu.

To była demolka budżetu prezydenckiego. Na projekcie radnych stracą osiedla, kultura i promocja miasta – skomentowała to co wydarzyło się 27 grudnia prezydent Beata Klimek.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. Czy można podać jakie główne inwestycje, w tym drogowe proponowała Pani Prezydent i jak zostały zmienione przez poprawki? Jeżeli sesja była tak „gorąca” to byłoby dobrze poznać kilka szczegółów. Trudno jest przecież „wyławiać” istotne informacje z prawie 8 godzinnej sesji, tym bardziej, że relacja jest o 3 godz. krótsza.

  2. Mam już prawie 80 lat i nie pamiętam tak skróconej Rady. Tu chyba nie chodzi o Miasto i mieszkańców a o politykę. Ta „zaraza” niestety z Warszawy trafiła do naszego Ostrowa.

  3. „Nam jednak zależy na mieszkańcach” – światła wypowiedź Pani Mileny, ciekawe, czy był kiedyś polityk, który powiedział, że mu nie zależy na mieszkańcach…..

  4. do knurek, mieszkaniec itp.i Ostrowian- każdy ma prawo mieć własne zdanie i je prezentować, Ostrowianie nie poddawajcie się narracji polityków od lewa do prawa, żaden rząd, żadna władza nie powinni być przyczyną konfliktów w rodzinach, w samorządach.Oni się zmieniają a my będziemy ze sobą, jesteśmy na siebie zdani czy chcemy czy nie chcemy i powinniśmy się szanować, tylko zgoda buduje. Ataki ad persona na konkretne osoby świadczą o braku minimum kultury, oby takich nie było na forum, bo to źle świadczy o naszej społeczności,a i spraw sądowych może być więcej.
    Ostrowianie życzę na nadchodzący Nowy Rok życzliwości, obiektywizmu, mądrości, tolerancji dla inaczej myślących.

  5. Miasto kupiło tereny z parowozownią a pani prezydent opowiada jakieś mrzonki o nowoczesnym kompleksie spotrowym na tych terenach.Kolejne oszukiwanie mieszkańców.Mogła pani przeznaczyć te pieniądze na remont hali przy Kusocińskiego nie czekajac na dezyzje pana Matuszewskiego i wszyscy byliby zadowoleni ale widać ciężko jest odrobinę pomyśleć.Lepiej wyrzucić nasze pieniądze na dziwne marzenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick