Gołuchów ponownie zwycięski. Ale łatwo nie było

Ekipa Żubra długo się męczyła, zanim zdołała wyjść na prowadzenie. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał gospodarze oddali dopiero w 37. minucie. Wcześniej wszystkie dogodne okazje pod bramką rywali kończyły się wybiciem lub złapaniem piłki przez golkipera gości – Tomasza Figlerowicza. To on był najjaśniejszą postacią w zespole z Tarnowa Podgórnego.

Mimo jego dobrej postawy i wielu skutecznych interwencji na najwyższym poziomie, dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Najpierw po tym, jak rzut karny za zagranie ręką wykorzystał w 68. minucie Krystian Benuszak – najlepszy strzelec LKS-u, a następnie w 84. minucie po golu Patryka Kieliby.

Gospodarze wygrali pewnie, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Po czterech kolejkach tylko LKS Gołuchów i Polonia Marcinki Kępno – jako drużyny z naszego regionu – nie przegrały jeszcze w tym sezonie.

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki na poziomie V ligi. W grupie trzeciej rywalizuje wiele zespołów z Południowej Wielkopolski. Wśród nich Ostrovia 1909, która spadła w poprzednim sezonie.Inauguracyjna kolejka, w której Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski podejmował ostrowski zespół, zakończył się remisem 2:2, choć to Ostrovia prowadziła już 2:0.

Szersze podsumowanie kolejki we wtorek w Trzeciej Połowie w Telewizji Proart. Początek o 18.40.