GOK w Wysocku Wielkim ma nowego dyrektora

0

Adam Wasiela został dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.  W grudniu wójt gminy Piotr Kuroszczyk ogłosił konkurs na to stanowisko. Wasiela był jedynym kandydatem. Spełniał wszelkie potrzebne wymagania. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zdobył niemal maksymalną liczbę punktów.

– Przedstawił nam spójną wizję działalności kulturalnej. Widzi potrzebę by GOK działał na terenie całej gminy, a nie tylko w Wysocku Wielkim gdzie jest siedziba placówki. W bardzo klarowny sposób określił priorytety dla GOK-u, jakie ma plany do placówki i jak powinien dziś działać ośrodek kultury. Chce promować kulturę i jednocześnie wykorzystać ją do wspólnej integracji mieszkańców.  Były to dla nas bardzo ważne argumenty by powierzyć stanowisko dyrektora panu Adamowi Wasieli. Zrobił na komisji bardzo dobre wrażenie: jako osoba bardzo otwarta, doskonale znająca się na kulturze i „poruszająca się” w kulturalnych tematach. Kładzie duży nacisk na wykorzystanie w swojej pracy współczesnych mediów, a więc facebook, kanał YouTube, Twitter i oczywiście oficjalna strona internetowa GOK-u – podkreśla przewodniczący komisji konkursowej Piotr Śniegowski.

Adam Wasiela jest doskonale znany w ostrowskim środowisku kulturalnym. To wokalista, aktor, artysta, nauczyciel muzyki, typ niepokorny, laureat programu „Szansa na Sukces”, „Droga do gwiazd” i „Zostań gwiazdą”. Twórca Fabryki Spektakli i Ostrowskiego Teatru Piosenki, pomysłodawca oraz inicjator wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych  w Ostrowie Wielkopolskim i regionie, m.in.: koncertów, spektakli muzycznych, bajek dla dzieci. Od niespełna roku pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.

– Ośrodek kultury jest miejscem żywym, a ludzie, którzy przychodzą do niego nie tylko konsumują kulturę, ale też ją aktywnie tworzą stając się jego częścią. Dlatego w moich planach jest przede wszystkim stworzenie miejsca twórczego otwartego na wszelką lokalną działalność artystyczną. Przygotowanie oferty dla tych najmłodszych jak i dla seniorów, zadbać o profesjonalnych instruktorów, którzy będą mogli przekazać uczestnikom cała swoją wiedzę. I oczywiście wsłuchiwać się w oczekiwania mieszkańców,  bo przecież to Gminny Ośrodek Kultury jest dla Ludzi a nie Ludzie dla niego – podkreśla nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.

Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim pod swoimi skrzydłami ma zespoły folklorystyczne, chóry i zespoły. Jest organizatorem m.in.:  PATAgO i konkursu na kartkę bożonarodzeniową.

Wasiela będzie ósmym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury od momentu powołania placówki.

– Trzymam kciuki za nowego dyrektora. Już dziś składam deklarację pomocy i współpracy. Mam nadzieję, że GOK wreszcie zacznie tętnić życiem, nie tylko w Wysocku Wielkim, ale w całej gminie. Bardzo mi na tym zależy. Chciałbym by imprezy kulturalne docierały i były organizowane w każdym zakątku naszej gminy. Podoba mi się wizja nowego dyrektora na rozwój GOK-u. Jest otwarta na potrzeby mieszkańców, nowe inicjatywy i trendy, jest atrakcyjna oraz elastyczna jeśli chodzi o godziny otwarcia placówki.  Serdecznie gratuluję wygranego konkursu i życzę powodzenia panu Adamowi  – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

W komisji konkursowej zasiedli radni Gminy Ostrów Wielkopolski oraz radca prawny: Piotr Śniegowski (przewodniczący komisji), Ewa Mierzwicka, Halina Mikołajczyk, Henryk Kwiecień, Justyna Foedke.

Przez 5 ostatnich lat dyrektorem GOK- u była Beata Hajdziony.

             

źródło: Gmina Ostrów Wielkopolski

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick