Wicewójt Antoni Hadryś biegał w Łąkocinach. „Osiągnąłem jeden z lepszych wyników”

2
103 biegaczy wzięło udział w zorganizowanym w niedzielę w Łąkocinach II Biegu o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. Impreza połączona została z wyścigami kolarskimi. Jej organizatorem po raz drugi była Ochotnicza Straż Pożarna w Daniszynie i Ludowy Klub Sportowy „Ogniwo” z Łąkocin.

Osoby, które wzięły udział w niedzielnym biegu w Łąkocinach rywalizowały na trasie o długości pięciu kilometrów. Bieg podzielony został na cztery kategorie: open kobiet i mężczyzn, wiekowe kobiet i mężczyzn KM18, KM30, KM40, KM50+, najszybszy mieszkaniec/mieszkanka gminy Ostrów Wielkopolski oraz najszybszy zawodnik Ochotniczej Straży Pożarnej. – Wspomagamy tę imprezę i cieszę się, że jest tu tak liczna obsada. To bardzo fajna impreza i myślę, że będziemy ją kontynuować w następnych latach – mówił Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

II Bieg o Puchar Wójta Gminy to inicjatywa strażaków z Daniszyna z Piotrem Niśkiewiczem na czele. Piotr Niśkiewicz to nie tylko zawodowy strażak, pracujący na co dzień w PSP w Krotoszynie i strażak ochotnik w OSP Daniszyn. Od kilku lat jego pasją jest właśnie bieganie. Mężczyzna może pochwalić się zdobytą Koroną Polskich Półmaratonów 2017 roku. – Niestety, dzisiejszy wynik, który osiągnąłem, nie jest najlepszy. Dwie i pół minuty gorszy, niż w ubiegłym roku – przyznał Piotr Niśkiewicz.

Wśród osób, które postanowiły wystartować w biegu, znalazł się również zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski, Antoni Hadryś. Jak się okazuje, nie po raz pierwszy wziął udział w tego typu imprezie sportowej. – Ja tego bakcyla załapałem pięć lat temu i od tego czasu staram się startować we wszystkich tego typu imprezach. Zwłaszcza tych, które odbywają się na terenie naszej gminy. Osiągnąłem dziś jeden z lepszych wyników – powiedział Antoni Hadryś. Pięciokilometrowy dystans udało mu się pokonać w 26 minut.

Lejący się z nieba żar nie rozpieszczał zawodników. Mimo tego zaliczają tę imprezę do udanych. Sporym sukcesem mogą pochwalić się Debora Kubeczak ze Zdun i Michał Przerwa z Odolanowa, którzy wywalczyli dwa pierwsze miejsca – zarówno w biegu open jak i w swojej kategorii wiekowej.

Podczas imprezy rozegrano także XIII Kryterium Uliczne o Puchar LKS „Ogniwo” Łąkociny. To impreza, która od lat cieszy się ogromnym powodzeniem. – Od dwóch lat łączymy ją z biegiem o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski, nazywając ją świętem sportu. To nie jest zwykła „amatorszczyzna”. W wyścigu biorą udział zawodnicy, którzy przygotowują się do zawodów latami – powiedział Rafał Szubert z LKS Ogniwo Łąkociny.

Wiadomo, że sport to zdrowie. A bieganie to najprostsza i zarazem najbardziej efektywna forma ruchu, która wpływa na poprawę kondycji i samopoczucia.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ciągle ciężko mi zrozumieć dlaczego o zawodach KOLARSKICH cisza w mediach.. Nie dość że w Ostrowie nic się nie dzieje w tym temacie to nawet lokalne media nie wspomna o tym że odbyły się zawody w których startowało sporo ostrowian

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick