Gmina Raszków dała 3 mln zł. Kilkanaście dróg zyskało nową nawierzchnię

1
Ponad trzy miliony złotych przeznaczyła z własnego budżetu Gmina i Miasto Raszków na budowę i modernizację dróg w okolicznych wioskach. Wsród 19 inwestycji drogowych są te w miejscowościach Grudzielec, Jaskółki oraz Radłów. Każda z tych dróg ma inne zadanie, ale łączy je jedno - były one niezwykle potrzebne i długo wyczekiwane przez mieszkańców.

Budowa drogi, która powstała w Grudzielcu była podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmował fragment prowadzący do Bronowa, który zakończył się w sierpniu tego roku. W drugim etapie położono nawierzchnię na drodze prowadzącej przez cały Grudzielec. Dodatkowo wykonano odwodnienie terenu oraz stworzono pobocza. Koszt to ponad 400 tysięcy złotych.

Także mieszkańcy wsi Jaskółki doczekali się nowej drogi. Radość jest o tyle większa, że walczyli o nią kilkadziesiąt lat. Ma ona szczególne znaczenie, bo prowadzi przede wszystkim do pól uprawnych, których w Jaskółkach nie brakuje. Gmina uzyskała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. A całość kosztowała ponad 300 tysięcy złotych.

Trzecia z inwestycji to droga na terenie Osiedla Owocowego w Radłowie. Teraz mieszkańcy tej części wsi, a zwłaszcza ulicy Wiśniowej, mogą bez problemu dojechać do swoich posesji. Położenie nawierzchni z kostki betonowej, a także budowa odwodnienia terenu to koszt 500 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ten przejazd kolejowy to już jest skończony ? Bo przejeżdżając przez niego autem jest gorzej niż było przed remontem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick