Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu Płyn Burowa

0
Fot. Pixabay
Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całej Polski produkt leczniczy o nazwie Płyn Burowa. Ma to związek "ze stwierdzeniem wady jakościowej". Chodzi o stabilność w zakresie zawartości siarczanów.

W Płynie Burowa wykryto wadę jakościową, o której podmiot odpowiedzialny, a więc firma farmaceutyczna zajmująca się jego produkcją, poinformowała Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Jak stwierdzili specjaliści GIF-u w substancji o numerze serii 010319 (data ważności 03 2020) mogą znajdować się związki siarczanu. „W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii produktu leczniczego” – czytamy w decyzji podjętej przez Pawła Piotrowskiego, Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Jak wyjaśniają specjaliści z tej instytucji, nie są potrzebne twarde dowody wskazujące na możliwość zagrożenia zdrowia i życia, ponieważ „wystarczające jest już samo uprawdopodobnienie potencjalnego zagrożenia. W tym znaczeniu inspekcja farmaceutyczna ma za zadanie reagować, gdy jest ono potencjalnie zagrożone”.

Z pełną treścią decyzji oraz uzasadnieniem można zapoznać się pod tyn linkiem

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick