Głośniki Bluetooth – jak wybrać dobre głośniki bezprzewodowe? [artykuł sponsorowany]

1
Lubisz słuchać muzyki na smartfonie czy tablecie, ale jakość dźwięku w urządzeniu mobilnym jest dla Ciebie niewystarczająca? Jeśli tak, dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w dobrej jakości głośniki bezprzewodowe. Przy ich pomocy szybko rozkręcisz imprezę, gdziekolwiek jesteś! Sprawdź, jak wybrać odpowiedni dla siebie model.

Jeśli głośniki bezprzewodowe, to wyłącznie te oparte o technologię Bluetooth. Moduł Bluetooth znajdziesz dziś w każdym smartfonie, tablecie, a także w nowszych komputerach. Dlatego bez trudu sparujesz swoje urządzenie mobilne ze sprzętem audio – zapewniając sobie łatwe sterowanie muzyką i innymi plikami dźwiękowymi. Ale wystarczy spojrzeć choćby na głośniki Bluetooth oferowane przez polską firmę Manta, aby przekonać się, jak wiele rodzajów tych urządzeń można znaleźć. Oto, na co warto zwrócić uwagę, podejmując decyzję.

W domu czy w plenerze?

Z głośników Bluetooth możesz korzystać na wiele sposobów. Sprawdzają się nie tylko na domowej imprezie, czy wówczas, gdy chcesz posłuchać swojej ulubionej muzyki podczas sprzątania lub gotowania. Wielu z nas chętnie zabiera je ze sobą w plener – np. na plażę, na ryby czy na działkę. Jeśli rozważasz tę drugą opcję, lepszym wyborem dla Ciebie będą kompaktowe głośniki bezprzewodowe. Sprzęt, który z łatwością zmieści się w Twoim plecaku czy torbie. Poza rozmiarami i wagą, zwróć również uwagę na pojemność baterii. Dobre głośniki do wykorzystania w plenerze powinny Ci zapewnić minimum ok. 4-5 godzin możliwości słuchania muzyki.

Siła dźwięku ma znaczenie

O ile wówczas, gdy jesteś w plenerze i chcesz po prostu nieco głośniej niż na smartfonie posłuchać najnowszych hitów, wystarczą głośniki o standardowej mocy, o tyle jeśli planujesz naprawdę szaloną imprezę – przyjrzyj się modelom, które zapewniają bardziej potężny dźwięk. Na rynku są dostępne nawet takie, które oferują moc 2×20 W (w porównaniu np. z mini głośnikami o mocy wyjściowej 5W). Te pierwsze zapewnią znacznie mocniejszy dźwięk.

Dodatkowe funkcje: radio, a może odtwarzacz kart pamięci?

Samo połączenie ze smartfonem może Ci nie wystarczyć. Co wówczas, jeśli muzyka, którą kochasz, jest zamknięta na karcie SD? Do wielu głośników wcale nie musisz jej transmitować za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Upewnij się po prostu, że Twój model ma slot na karty pamięci micro SD.

Inną ciekawą funkcjonalnością, którą oferują niektóre głośniki bezprzewodowe, jest moduł, który umożliwia słuchanie radia FM. Przydaje się zarówno w domu, jak i w plenerze.

Głośnik jak zestaw głośnomówiący

Wiele głośników bezprzewodowych sparowanych ze smartfonami pozwala również na wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych. Warunek, aby takie połączenie się mogło odbyć jest jeden: wbudowany w głośnik mikrofon. Kiedy taki zestaw głośnomówiący może się przydać? Na przykład w samochodzie albo wówczas, gdy muzyka z głośnika towarzyszy Ci, gdy gotujesz, a Twoje ręce są zbyt zajęte, abyś mógł trzymać słuchawkę.

Czy cena ma znaczenie?

Głośniki bezprzewodowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Na rynku przybywa więc zarówno prostych, przenośnych modeli, jak i tych oferujących zaawansowane funkcje. Czy jednak zawsze te najdroższe są jednocześnie najlepszymi? Niekoniecznie. Wybierając głośnik Bluetooth, wybierz model, który oferuje wszystkie niezbędne Ci funkcje, ale przyjrzyj się też temu, kto go wyprodukował. Czasami urządzenie rodzimej firmy, które jest zaawansowane technologicznie, zaoferuje Ci pełnię możliwości, a jednocześnie będzie dostępne w niższej cenie. Sprawdź to i przekonaj się sam!

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick