GLKS Barycz Janków Przygodzki z domową wygraną [WIDEO]

0
W sobotę GLKS Barycz Janków Przygodzki ograła 3:0 drużynę UKS ZSMS Poznań w meczu IV serii II ligi. Była to pierwsza wygrana beniaminka rozgrywek przed własną publicznością i druga w całym sezonie. - Cieszy wygrana, ale jest jeszcze dużo do poprawy. Na tym poziomie nie mogą nam się zdarzać przestoje w grze, które rywal wykorzystuje – mówił po meczu trener Baryczy – Michał Wachowski.

Niezwykle istotny dla losów spotkania był pierwszy set, który bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki Baryczy, szybko obejmując prowadzenie. Zespół UKS-u jednak nie zamierzał odpuszczać, wracając po kilku minutach do gry. Ostatecznie gospodynie wygrały go 25:20. Trener Michał Wachowski po pierwszym secie czekał na rozwój wydarzeń, licząc na konsekwencje swoich siatkarek w kolejnych.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Barycz wychodziła na prowadzenie, żeby po chwili zespół prowadzony przez Marka Tuszyńskiego odrabiał straty. Gorąco się zrobiło zwłaszcza w końcówce tej części meczu. Na wysokości zadania stanęły jednak doświadczone Małgorzata Vlk i Hanna Szmajun. GLKS wygrał 25:23.

W trzecim secie już uszło powietrze z poznanianek, które przegrały do 19. Znów źle rozgrywając końcówkę. Barycz mogła cieszyć się z pierwszego w tym sezonie przed własną publicznością. Dwa tygodnie wcześniej ta sztuka się nie udała, kiedy beniaminka zjadła domowa presja.