Gitarowo w Ostrowie. Marco Tamayo i Anabel Montesinos [zaproszenie]

1
Ostrowskie Centrum Kultury ponownie przyjęło zaproszenie do wspólnego gitarowego grania w ramach festiwalu AKADEMIA GITARY. 24 sierpnia będzie można posłuchać tego instrumentu w jego zdecydowanie klasycznej odsłonie. Początek koncertu o godzinie 19:00, wstęp wolny.

Anabel Montesinos podbiła międzynarodową scenę muzyczną i zdobyła tytuł lidera gitary klasycznej. Jest laureatką wielu konkursów gitarowych. Jej muzycznym dopełnieniem od kilku lat jest Marco Tamayo. Gitarzysta kubańsko-australijskiego pochodzenia nazywany jest królem gitary. Oprócz sukcesów scenicznych równych swojej partnerce posiada tytuł profesorski i prowadzi zajęcia na najlepszych światowych uniwersytetach. W 2014 roku Marco otworzył własne wydawnictwo muzyczne, które się uznaniem na całym świecie.

Akademia Gitary zawitała też do Jarocina, tam cykl koncertów rozpoczął się dziś i potrwa do soboty włącznie. 25 sierpnia gitary usłyszymy też w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, a 2 września w Dobrzycy. Szczegóły na stronach internetowych placówek lub Akademii Gitary.

W materiale filmowym na wydarzenie zaprasza Sebastian Górski – dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick