Gigantyczny pożar zakładu stolarskiego. Straty szacuje się na 5 mln zł

3
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Ogromny pożar hali produkcyjnej i magazynowej wybuchł w środku nocy z niedzieli na poniedziałek. Na miejsce zadysponowano 16 zastępów straży pożarnej. W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy nadal są na miejscu i dogaszają pogorzelisko. Straty oszacowano wstępnie na 5 mln zł.

Do gigantycznego pożaru hali produkcyjnej i magazynowej doszło w Domaninie. Należały one do zakładu stolarskiego. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 2.16 w nocy z niedzieli na poniedziałek. – Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów pożar był już rozwinięty i obejmował hale produkcyjną i magazynową, które znajdowały się praktycznie w całości w ogniu – mówi kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

>> Nie żyją dwie osoby. Tragiczne pożary w Koźminie Wielkopolskim i Skoroszowie <<

W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało 16 zastępów straży pożarnej. Choć początkowo było podejrzenie, że w środku znajdują się trzy osoby, po przeszukaniu obiektów, okazało się, że nikogo nie było wewnątrz obiektów. – W poniedziałek od rana trwa dogaszanie pogorzeliska – dodaje.

Policjanci z Kępna prowadzą dochodzenie, mające pomóc w ustaleniu, co było przyczyną pojawienia się ognia. Wstępnie oszacowano straty na ok. 5 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Duży pożar wysypiska w Ostrowie Wielkopolskim. Dym widać w całym mieście

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. A może sami sfingowali pożar i później dostaną z ubezpieczenia kupę kasy bo też już takie przypadki były kilka lat temu

    • komentarz w stylu nie znam się, więc się wypowiem !! Ubezpieczenie takiej stolarni nie jest łatwe, przyjęcie przez firmę takiej ochrony wymaga profesjonalnych zabezpieczeń ppoż, które gdyby tu były na pewno by zadziałały. Patrząc na skalę zniszczeń można raczej wyciągać wnioski, że ubezpieczenia nie było, a właściciele po prostu stracili ogromny majątek.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick