Gaz pieprzowy w szkole. 14 osób poszkodowanych. Ewakuowano uczniów

3
14 osób zostało poszkodowanych, a jedna przewieziona do szpitala w wyniku rozpylenia w szkole gazu pieprzowego. Do zdarzenia doszło w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze. Jak ustaliła policja, sprawcą jest 17-latek, który rozpylił substancję podczas jasełek. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat w Ostrzeszowie.

17-letni mieszkaniec Mąkoszyc rozpylił gaz pieprzowy podczas jasełek w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze. Potrzebna byłą ewakuacja ponad 300 uczniów. Wszystkich zgromadzono w hali sportowej.

Na miejsce wezwano pięć zastępów straży pożarnej oraz karetkę pogotowia. Jak się okazało, w darzeniu ucierpiało 14 uczniów, a jedna z nich została przewieziona do szpitala. Sprawca został zatrzymany przez policję i przewieziony na komisariat, gdzie zostanie przesłuchany.  Strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku, badając je czujnikiem stężeń gazów.

Foto i wideo: Kobyla Góra Movie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. BRAK komorki ds. zarządzania kryzysowego w powiecie powoduje kompletny paraliż służb. Jakby doszło do prawdziwego zagrożenia to klęska i chaos.

  2. Przygotowana Gmina czy nie to sprawa dyskusyjna o ile do takich sytuacji można być przygotowanym w w pełni. Gratuluję sprawnej akcji ewakuacyjnej Gronu Pedagogicznemu . Kochani Nauczyciele , Wychowawcy STOP przymykania oczu na Tych którym już nieraz podaliście ręce a nie wyciągnęli wniosków, dziś gaz jutro może śmierć kogoś . Kierować Tych którzy sprawiają duże problemy wychowawczo społeczne do specjalistycznych placówek aby ich resocjalizowali dla ich dobra dla dobra rodzin z których pochodzą dla dobra społeczeństwa . Nie zamiatajcie spraw pod przysłowiowy dywan .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick