Gąski, gąski do domu. Będą chcieli pobić kolejny rekord

0
Było już bicie rekordu w ułożeniu największego obrazu gęsi z ludzkich postaci, a w ubiegłym roku pobito rekord Polski w jedzeniu pasztecików z nadzieniem. Podczas tegorocznego XII festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi, który rusza 17 września pod Ostrzeszowską Basztą organizatorzy będą chcieli pobić kolejny polski rekord. Chodzi o to, aby zebrać jak największą liczbę osób, które jednocześnie zagrają w popularną grę "Gąski, gąski do domu".
Rekord zostanie dopiero ustanowiony, bo nikt wcześniej nie wpadł na podobny pomysł. Organizatorzy: Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania oraz Miasto i Gmina Ostrzeszów zapraszają wszystkich do uczestnictwa w imprezie i bicia rekordu. Dla tych, którzy nie pamiętają, jak bawić się w „Gąski”, krótki instruktaż: Zabawę należy rozpocząć od podziału ról. Należy wybrać mamę gąskę i wilka. Pozostali uczestnicy są małymi gąskami.
 
Zasady gry:
a. Mama gąska stoi naprzeciwko wilka, w dużej odległości odległości
b. Małe gąskistoją między mamą gąską a wilkiem, w odległości około 1/3 od wilka.
c. Zabawę rozpoczyna dialog pomiędzy mamą gąską a gąsiątkami:
– Mama gąska: Gąski, gąski do domu!
– Gąski: Boimy się!
– Mama gąska: Czego?
– Gąski: Wilka złego.
– Mama gąska: A gdzie on jest?
– Gąski: Tam, za lasem!
– Mama gąska: Gąski, gąski do domu!2
d. Gdy wybrzmią ostatnie słowa mamy gąski, dzieci gąski zaczynają biec w jej kierunku, a za nimi biegnie wilk. Zadaniem dzieci gąsek jest skrycie się za mamą gąską, wówczas są nieosiągalne dla wilka.
e. Jeśli wilkowi uda się złapać jakąś gąskę, pomaga mu w następnej turze w łapaniu pozostałych gąsek.
f. Zabawa trwa do czasu wyłapania gąsiątek.
Podczas bicia Rekordu w Ostrzeszowie obecny będzie przedstawiciel Biura Rekordów, który zweryfikuje, czy wszystkie wytyczne zostały spełnione i – w przypadku powodzenia – nagrodzi organizatorów certyfikatem Rekordu Polski.
 
redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick