“Głodnych nakarmić”. Czy ludzi dobrej woli jest więcej?

12
Słuchając o takich inicjatywach, wraca wiara w człowieka. Małgorzata i Szymon Boguccy, małżeństwo z Ostrowa Wielkopolskiego założyło fundację, której celem będzie dokarmianie bezdomnych ludzi. Na początku swej działalności zamierzają pomysł sfinansować z prywatnych pieniędzy, licząc że z czasem ludzi dobrej woli, bezinteresownie pomagających, znajdzie się więcej.

Fundacja „Głodnych nakarmić” to inicjatywa państwa Boguckich, którzy już od dłuższego czasu zastanawiali się nad pomocą osobom najbardziej potrzebującym. Pomysł dokarmiania bezdomnych pojawił się z dniem, kiedy dowiedzieli się o pustym budynku po byłym Caritasie w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Grunwaldzkiej.

Pomoc w realizacji celu wykazał urząd miasta Ostrowa Wielkopolskiego, do którego należą tereny po byłym Caritasie. Jeszcze do końca 2017 roku w tym miejscu działała grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą. Przez najbliższe trzy lata budynek będzie służył fundacji państwa Boguckich.

Pierwsze posiłki dla bezdomnych mają być wydane jeszcze w tym roku. W odróżnieniu od wcześniejszej działalności, dokarmianie będzie trwało przez dwanaście miesięcy w roku. Fundacja „Głodnych nakarmić” dopiero rozpoczyna swoją działalność, więc liczy na pomoc innych ludzi dobrej woli.

Fundacja wszystkich ludzi dobrej woli zaprasza do współpracy. Każda pomoc się przyda. My będziemy na bieżąco informować państwa o postępach prac modernizacyjnych budynku przy ulicy Grunwaldzkiej i pierwszych wydanych posiłkach dla bezdomnych.

Kontakt z fundacją:
glodnychnakarmic@gmail.com
tel. 691 793 058

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Nie trzeba było długo czekać na spekulacje – ” Ostrowiak”, ale nikt i nic nie przeszkodzi nam, aby wesprzeć ten szczytny cel!!! panie Ostrowiak.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick