,,Freckle/s” – prace Jacka Kołodziejskiego na wystawie

0
Prace Jacka Kołodziejskiego zobaczymy na najnowszej wystawie w Street Art Gallery w Ostrowie Wielkopolskim. W przestrzeni miejskiej – na skwerze przy ul. Wolności – przez najbliższe miesiące możemy oglądać fotografie artysty. Zdecydowanie każda z prac przykuwa uwagę czy to tematem, czy jego ujęciem, czy też kompozycją.

To czwarta już wystawa w Street Art Gallery Archipelag Sztuki Ostrowskiego Centrum Kultury. Tym razem zobaczymy na niej prace artysty wywodzącego się z Ostrowa Wielkopolskiego – Jacka Kołodziejskiego.

Jest on dzisiaj jednym z najbardziej cenionych polskich fotografów, twórcą filmów i instalacji artystycznych, który łączy dorobek artystyczny z pracą dla prestiżowych marek i magazynów. Na swoim koncie ma wiele nagród, jest też organizatorem wielu wystaw związanych ze współczesną fotografią. Obecna, ostrowska, wystawa jego prac jest przekrojowa. Zobaczymy na niej fotografie, które zostały zawarte w projektach: ,,Dream and marketing”, z kampanii dla Muzeum Miasta Warszawy, z pracy nad albumem Doroty Masłowskiej oraz z jego największego cyklu ,,Freckle/s” – tytuł ten zresztą nosi też prezentowana ekspozycja.

To zdjęcia bardzo dopracowane pod względem tematu, estetyki, kolorystyki czy kompozycji, przemyślane w każdym calu. Zobaczymy na nich portrety, m.in. pisarki Doroty Masłowskiej. To ujęcia niebanalne. W niektóre z nich artysta celowo wplata element sztuczności lub niepokojący akcent, który burzy pozorną harmonię bądź precyzję fotografii. To widać zwłaszcza na zdjęciach z cyklu „Freckle/s”, które zresztą znalazły się też w albumie fotograficznym Kołodziejskiego.

Organizatorem czwartej już wystawy w Street Gallery jest Ostrowskie Centrum Kultury, które wiosną, na zakończenie ekspozycji planuje zaprosić publiczność na spotkanie z artystą. Do wiosny jest więc czas na to, aby pokusić się o własne interpretacje prac Jacka Kołodziejskiego.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick