Franciszkanie mają nowy zarząd. Ojciec z Jarocina na czele prowincji [WIDEO][ZDJĘCIA]

5
o. Leonard Bielecki - minister prowincjalny / fot. franciszkanie.net
Franciszkanie wybrali nowy zarząd prowincji. Podczas kapituły postawiono na mieszankę doświadczenia i młodości. Wśród ośmiu członków zarządu znalazły się cztery osoby pochodzące bądź związane w przeszłości z Klasztorem oo. Franciszkanów w Jarocinie.

Nowe władze u Franciszkanów wybrane. Zakończyły się wybory zarządu prowincji, które doprowadziły do wskazania nowych osób stojących na czele tego zakonu w poznańskiej prowincji.

Skład zarządu prowincji:

 • o. Leonard Bielecki – minister prowincjalny (Poznań) św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych w Polsce,
 • o. Franciszek Chodkowski – wikariusz,
 • o. Ernest Siekierka – definitor,
 • o. Joel Kokott – definitor,
 • o. Hieronim Stypa – definitor
 • o. Kordian Szwarc – definitor,
 • o. Justyn Berus – definitor.

Cztery spośród siedmiu osób, które weszły w skład nowego zarządu są w jakiś sposób lub były związane z jarocińskim klasztorem oo. Franciszkanów i tamtejszą parafią. o. Joel Kokott pełnił funkcję proboszcza, a z młodzieżą pracował w ostatnich latach o. Kordian Szwarc, który miał udział także podczas ostatnich edycji Jarocin Festiwalu, kiedy m.in. odprawiał mszę w ruinach kościoła Św. Ducha na terenie parku Radolińskich.

Nowy minister prowincjalny o. Leonard Bielecki pochodzi natomiast z Jarocina. W tym samym mieście urodził się i wychowywał jeden z definitorów – o. Justyn Berus. Co ciekawe, na prowincjała mógł zostać wybrany m.in. inny zakonnik pochodzący z Jarocina – o. o. Eliot Dariusz Marecki, który przez wiele lat posługiwał w Kazachstanie i Rosji.

Nowo wybrany prowincjał razem z wikariuszem o. Franciszkiem Chodkowskim prowadzą na YouTubie kanał „Bez sloganu”, na którym poruszają tematy związane z religią, kościołem i Ewangelią.

Przykładowe nagrania z kanału „Bez sloganu”:

Wybory przeprowadzono w czwartek, 26 maja. Na ich miejsce wybrano Świętą Górę w Gostyniu, gdzie od 22 do 27 maja trwała X Kapituła Prowincjalna.

Galeria zdjęć z X Kapituła Prowincjalna u Franciszkanów

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  • Wierzącym też to w życiu nic nie zmienia. Po prostu jeden za jednego Pana w sukience przyjdzie inny i będzie gadał te same bajki. 🙂

  • Może warto się „ustatkować” , skoro od każdego artykułu oczekujesz zmian w życiu… Pozdrawiam…

 1. nastepny celebryta posoborowy robiacy kariere zawodowa! powinien czytac dogmaty sw.tomasza z akwinu by wreszcie zrozumiec kto to jest kaplan i jaki powinien byc! dosc cyrku na eterze klasztornym.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick