Forum Rowerowe w Ostrowie. Już we wtorek

1
Już w najbliższy wtorek 27 czerwca w Muzeum Miasta 4. Ostrowskie Forum Rowerowe. Gościem specjalnym będzie Marcin Hyła, który opowie, jakie rozwiązania rowerowe byłyby najlepsze dla miasta Ostrowa. Stowarzyszenia Re-Ewolucja, organizator spotkania, zaprasza do udziału wszystkich rowerzystów.

Forum rowerowe to co roku okazja do ,,przejrzenia” stanu ostrowskiej infrastruktury rowerowej, omówienia problemów, z jakimi borykają się rowerzyści, oraz spotkania z władzami miasta i drogowcami, którzy na miejscu odpowiadają na pytania cyklistów. Nie inaczej będzie w tym roku, z tym że rowerzyści dowiedzą się, jakie udogodnienia można zastosować w Ostrowie. Gościem Forum będzie bowiem Marcin Hyła, prezes ogólnopolskiego stowarzyszenia Miasta dla Rowerów, organizacji reprezentującej interesy rowerzystów, współtwórca reformy przepisów dotyczących ruchu rowerowego w Polsce (2011-2015). W Ostrowie przedstawi to, jak organizować ruch rowerowy w naszym mieście, jakie udogodnienia dla rowerzystów powinny powstać.

Podczas spotkania będzie też okazja do dyskusji i poznania miejskich rowerowych planów. Wezmą udział w nim też przedstawiciele miasta i drogowców. Forum Rowerowe odbędzie się we wtorek, 27 czerwca, o godz. 18 w Muzeum Miasta. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjno-Społeczne „re-EWOLUCJA” przy współudziale muzeum. Samo forum jest częścią projektu, współfinansowanego przez Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick