Film o słynnym „Dywizjonie 303” ukończony. Czy zobaczymy w nim ostrowski akcent?

0
źródło: zwiastun filmu
źródło: zwiastun filmu "Hurricane"
"Hurricane" - pod takim tytułem w sieci pokazał się zwiastun filmu opowiadającego historię owianego sławą "Dywizjonu 303". Jak wiadomo z historii pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii wsławił się czasie w "Bitwy o Anglię" w 1940 roku. Była to najskuteczniejsza jednostka Aliantów w trakcie obrony wysp brytyjskich przed niemieckim lotnictwem Luftwaffe. W szeregach "Dywizjonu 303" był Mirosław Ferić - absolwent Gimnazjum Męskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Czy w trakcie filmu usłyszymy o tym niezwykle skutecznym lotniku z naszego regionu?

W jednej z głównych ról w filmie „Hurricane: Squadron 303” zobaczymy Marcina Dorocińskiego. Za produkcję odpowiadają Brytyjczycy i trudno, aby nie było w niej postaci Mirosława Ferića – jednego z najbardziej skutecznych polskich lotników w trakcie „Bitwy o Anglię”. W spisie nazwisk na portalu www.filmweb.pl na razie go jednak nie ma.

Kiedy brytyjska produkcja trafi do kin? Tego na razie nie zdradzono. Co ciekawe symultanicznie tworzy się inny film, także opowiadający o losach polskich lotników walczących o Anglię z Piotrem Adamczykiem oraz Maciejem Zakościelnym i Janem Wieczorkowskim w rolach głównych. Jest to swobodna interpretacja książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”, a w produkcję zaaranżowani są Polacy.

Przy okazji przypominamy sylwetkę absolwenta Gimnazjum Męskiego w Ostrowie Wielkopolskim Mirosława Ferića. 

MIROSŁAW FERIĆ

Ferić mieszkał w kamienicy przy ulicy Partyzanckiej. Stał się bohaterem nie tylko lotnictwa, ale także jednej z ostrowskich kampanii promocyjnych „Tu mieszkał…”

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/12615,syn-miroslawa-ferica-uczcil-pamiec-ojca.html

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/12615,syn-miroslawa-ferica-uczcil-pamiec-ojca.html

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/12615,syn-miroslawa-ferica-uczcil-pamiec-ojca.html

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick